| HUAWEHUAWE a întrebat:

Am un mic joc de logica pentru voi care necesită 2 raspunsuri separate.CITITI CU ATENTIE,jocul este despre Răstignirea lui Iisus.
Imaginati-vă o bucată de lemn cat dimensiunea palmei, groasa greu de spart.
Imaginati-vă ca ati batut un cui gros in acel lemn(maxim) cu scopul urmator : Incepand din momentul in care ati batut acel cui, incepeți sa faceti fapte bune si dupa fiecare fapta buna taiati lemnul 1 singura dată in asa fel incat sa devina mai usoara eliberarea cuiului. Aveti voie sa va opriti din taiat lemnul doar in momentul in care SIMTITI ca ati facut suficient de multe fapte bune. (FARA SA NUMARATI TAIETURILE PE PARCURSUL JOCULUI).
1. Dupa cate fapte bune credeti (prin presupunere) ca o sa va opriti ca sa INCERCATI sa scoateti cuiul din lemn?
2.Cat de usor credeti ca va iesi cuiul din lemn, dupa ce l-ati slabit facand jocul de mai sus, 1 fapta buna egala cu 1 taietura pe masura faptei in locurile cele mai bune pentru a scoate cuiul mai usor, la final.

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Cateodata citesc unele intrebari si cred ca nu sunt destul de destept sa le inteleg, dar s-ar putea ca problema sa nu fie la mine.

| Allemando a răspuns:

Deci lângă întrebare, era chiar reclama aia de la Martorii lui Iehova cu "Citește Biblia" și un Iisus zâmbind și uitându-se în direcția mesajului laughing laughing laughing
Poate știa răspunsul laughing laughing laughing laughing laughing