| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon de la Orange decodat pe reteaua digi mobil. daca resetez telefonul cu setarile din fabrica cum se zice, va mai fi decodat pe digi mobil? mersi :d

1 răspuns:
| Calin44 a răspuns:

Nu exista "telefon decodat in Digi". Un telefon sau orice dispozitiv asemanator, odată decodat nu mai este codat. Dacă un telefon este codat într-o rețea, aducerea lui la setările din fabrica nu rezolvă problema codului. Din câte stiu eu Digi nu codează telefoanele