| JetBlueJet a întrebat:

Am vazut ca pentru a deveni avocat,unul din pasi dupa terminarea facultatii de drept ar fi sa intrii in baroul de avocati.
Pentru a deveni judecator,dupa terminarea facultatii de drept nu mai trebuie sa intrii in barou nu? -stiu ca-s lucruri diferite doar ca ma gandesc ca poate or avea legatura- deci trebuie, dupa facultate, sa intrii doar la INM iar dupa asta devii judecator sau cum? Help :3
FUNDOI

Răspuns Câştigător
| UnderPressure a răspuns:

INM
Numai ca se intra extrem de greu.

| JetBlueJet explică (pentru UnderPressure):

Eh...Cica nu invata aia cat trebuie de la bun inceput...Din primul an de facultate.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine e mica si smart? :o tu esti smug

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Mai dar ce dor mi-a fost de tine ^^

| UnderPressure a răspuns:

Eu ti-am raspuns la intrebare, prin INM. happy
De ce e toata Romania din ce in ce mai plina de inculti si din ce in ce mai plina de facultati, asta nu mai e treaba INM. Tine de intregul sistem de educatie.

| JetBlueJet explică (pentru UnderPressure):

Aici ai dreptate.Nici mie nu-mi place deloc sistemul educational din Romania.Este pur si simplu ineficient. Teorie la greu si nu te pregateste pentru viitor. Merci.