| alex495 a întrebat:

Am vazut multe postari pe acest site legat de diferite probleme ale fetelor de le intarzie menstruatia, vine prea repede s-a.m.d si iau anticonceptionale. De ce sunt asa multe de iau pilule? Cumva partenerul vrea copil si voi ca sa nu pierdeti relatia spunand nu, luati pilule si-l mintiti ca n-a fost sa fie?

5 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

În primul rând întârzierea menstruatiei nu are treaba cu pupilele. In al doilea rând, sunt multe fete care apelează la ele pentru ca la fel ca si prezervativul, este tot o metoda contraceptiva. In al treilea rand, unele fete iau anticonceptionale din motive medicale, nu neapărat pentru a se proteja. Deci, înainte să ti debiteze mintea tot felul de prostii, da un search pe google in loc sa vii aici si sa te faci de ras.

| alex495 explică (pentru Denisa0954):

Pot stii si eu ce motive medicale? Pai da metoda contraceptiva, atunci cand barbatul vrea copil si voi nu, luati pastile si il aburiti ca n a fost sa fie, mai incercam etc.

| Denisa0954 a răspuns (pentru alex495):

Cine ti a zis tie asta? Ca asa se procedează? Ori ca folosesti prezervativ ori contraceptive, e tot aia in final

| alex495 explică (pentru Denisa0954):

Ce preferi? Baiatul sa si puna un balon de cauciuc sau fata sa si faca praf ciclul menstrual, si ficatul?! E clar ca asta se intampla din cauza femeii care nu vrea copil, dar barbatul vrea si ca sa nu piarda relatia cum s au desp multe cupluri de vedete anul asta, multe casnicii de 10 12 ani ea prefera sa ia pastilute si sa l duca cu zaharelul ca n a fost sa fie in seara aia, ca la premile de la bere, mai incearca,

| Denisa0954 a răspuns (pentru alex495):

Exagerezi mult prea mult. Cred ca ti s-a intamplat tie personal de ti ai format parerea asta, ca femeile iau contraceptive ca sa nu se desparta de barbatii lor laughing