| Andrei200202 a întrebat:

Am venit acum de la muncă cu taxiul și din cauza oboselii am uitat portofelul cu buletinul pe bancheta din spate.Să mai am speranțe că il pot recupera? Bani cred ca aveam doar vreo 10-15 lei maxim. Dacă șoferul îl găsește cum poate da de mine?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Suna la taxi la dispecerat si ei or sa dea statie le spui ora si ce masina.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai daca nu are telul nu poate da de tine, daca nici tu nu stii nr de taxiu ca sa suni la centru, iar nu e bine. Tu nu stii de el, el nu stie de tine, dar totusi poate da de tine dupa adresa de buletin daca vrea.

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Poate, poate îl preda la politie, dacă nu fac altul si aia e, noroc că nu mi-am pus salariul in el, tocmai azi l-am luat

| împreunăfacembine a răspuns:

Suni la dispecerat iar daca nu stii numarul masinii poti spune adresa la care ai fost dus cu taxiul.

Spune-ne ni noua dupa ce rezolvi.

| Romeo16101 a răspuns:

Suna la dispeceratul de taxi, și spune.le că ți.ai pierdut portofelul! Dispecerul v-a da pe statie și fiecare șofer se uita in spate, grăbește.te până nu se urca altcineva în taxiul respectiv! Daca ai sunat să comanzi taxi și mai bine, le zici acolo!