| kidabah a întrebat:

Am visat aseara ca bunicul meu murise. Aveam doua lumanari in mana sa ma duc sa le aprind, dar cand am vrut sa le pun pe el asa cum se face am observat ca era de sange pe mana cu toate ca avea bandaj.Atunci s-a ridicat din cosciug si a vrut sa ma pupe pentru ultima oara iar eu fugeam de el.M-am trezit nelinistita.

Ce inseamna asta?

8 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Cand visezi un om mort inseamna ca o sa traiasca. Dar proabil ai visat asta pentru ca esti ingrijorata ca este bolnav.

| kidabah explică (pentru Mangustă):

Probabil...dar inca sunt speriata.

| PotatoMustDie a răspuns:

Visele sunt proiectii ale viselor noastre. Probabil ca ai o presimtire ca va muri.

| lusinda99 a răspuns:

A fost doar un cosmar.

| kidabah explică (pentru lusinda99):

Sunt nelinistita din cauza ca el este si bolnav, si nu stiu la ce sa ma astept.

| lusinda99 a răspuns (pentru kidabah):

Mie mi se intampla uneori sa visez ceva si peste cateva zile sa se intample. Odata am visat ca eram la ora de sport si un Mos Craciun a venit in clasa(chiar si mie mi s-a parut stupid). Ziua urmatoare unul din colegii mei a venit imbracat in Mos Craciun chiar la ora de sport. Odata am visat o prietena care incerca sa indrepte o sarma si peste cateva zile prietena aceia chiar asta a facut. Odata am visat ca ne corecteaza tema la matematica si peste cateva zile totul s-a intamplat exact cum am visat eu. Habar n-am ce se intampla. Totusi de ce nu te rogi seara pentru bunicul tau? Pana la urma Dumnezeu este mare si bun.

| kidabah explică (pentru lusinda99):

Ma rog in fiecare seara..nu doar pentru bunicul meu pentru toata familia...Eu la el nu tin..adica nu-s atasata de el absolut de loc dar visul ma nelinisteste.