| anonim_4396 a întrebat:

Am visat azi noapte că mă făceam la o piață. Fata pe care o placeam și care s-a căsătorit a apărut și ea în vis.
În vis i-am pus mana pe fund. happy Și ea nu a reacționat deloc urat. S-a bâlbâit puțin și mi-a zis : "Știi ce? Eu am spus atunci lui taică-meu ca vorbeai urat. Dar am mințit."
Eu profitând de asta... happy
-Ei și ce are asta? Puțin ma interesează... Nu trebuie sa te superi nici tu pentru atât. happy

Cu ea erau câteva fete. Dintre care și o verișoara de-a mea, care știa despre toată " indragosteala" asta, și evident, s-a conformat discuției. happy
Am întrebat-o.
-Tu te-ai fi supărat dacă te-aș fi atins puțin? happy
A zâmbit cu subînțeles happy
-Ei! De ce m-aș fi supărat?! E o chestie drăguță nu trebuie să vă supărați sau sa va rușinați. happy
M-am bucurat ca a vorbit asa.

Acum, sa fiu serios, nu înțeleg de ce s-a bâlbâit, ca si cum i-ar fi plăcut. Ca și cum mi-ar fi împărtășit aceleași sentimente.

De ce?! De ce nu ma lasă în pace nici în vis?

De ce am visat înainte sa se căsătorească ca ea a venit sa ma sărute? De ce?

Mi se pare atât de absurd sa iubești cu toată ființa ta pe cineva, și acel cineva sa nu răspundă cu nimic. sad
Nu știu dacă o sa am noroc în dragoste...

Abțineți - va de la hate!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi se pare atât de absurd sa iubești cu toată ființa ta pe cineva, și acel cineva sa nu răspundă cu nimic.
Stop.
Viața nu este absurdă. Asta este intepretarea ta.
Interpretarea ta a ce?
Să iubești cu toată ființa ta pe cineva.
Stop. Ce înseamnă pentru tine să iubești cu toată ființa ta?
Înseamnă să dorești cu toată ființa ta, ca acea persoană să fie a ta, și să facă pentru tine ceea ce a făcut o dată mama ta, pe gratis. Crezi că iubirea e pe gratis. Iubesc, deci vreau, dacă vreau, să mi se dea, dacă nu mi se dă e rău e absurd, vreau să fie cum vreau eu!
Stop. După ce nu îți mai dă mama de mâncare afli că mâncarea e pe bani. Iar bani primești dacă faci ceva pentru ei, adică faci ceva pentru binele altora.
Ei, ca să revenim la fata pe care o dorești.
Ca să răsoundă cu ceva, ea trebuie să afle că tu o dorești.
Pe ea trebuie să o convingi că tu te vei purta frumos cu ea, că tu vei aduce banii acasă când veți fi împreună, că ai un salar, că ai un venit constant, că te porți normal. Asta poate să o facă să dorească și ea să fie cu tine.
Ca să o ai pe acea fată, care va fi ea, trebuie să le faci pe toate astea. Atunci nu o să mai dai vina pe noroc.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Am încercat și m-a respins. Cred că nu am evidențiat bine asta. O iubeam până peste cap, îi "iertam" happy refuzurile. happy În fine...
Nu toți au noroc în dragoste...

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei și? Tu accepți orice fată sau nu?
Revin, o iubeai= o doreai să fie a ta.
Asta nu era un motiv să te dorească și ea.
Alta, rapid, alta!

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu iert pe niciuna! happy sfat de la un taximetrist