| Joker3134 a întrebat:

Anglia,Franța,Italia o duc mai bine cu virusul decât noi? Adică sunt mai puține cazuri?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește statisticile OMS.

| Drimmero a răspuns:

Nu, toate o duc mult mai rau dar populatia e mai constienta. Italia era prin martie numarul 1 in lume la cazuri, impreuna cu Spania.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

In Italia sunt persoane multe mai in vârstă, de aici si rata pers care au murit de corona virus, desi am auzit ca aia au ascuns o perioada adevarul apoi sau trezit si era cam tarziu, la noi diaspora a adus virusul si masurile de urgenta au ajutat mult ei nu prea au luat in serios, ei si au multi imigranți si vizitatori

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Da,, e cam cea mai batrana tara Italia din Europa. Am banuit chinezii ca vor raspandi si in Romania, dar cand colo ai nostri au adus virusul in tara.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

De ce ar face chinezi asa ceva? Hai sa nu fim paranoici rasiști, nu e vina nimanui, eu ma mir cum naiba de doar acum sau infectat aia cu corona adica consuma lilieci de mult timp, e ciudat

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In Romania e comunitate considerabila de chinezi, d-aia am zis.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Inteleg,buna sugestie

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Asa e, sper sa fie peste tot bune