| sorin1234567 a întrebat:

Anime-urile sunt pentru copii?

11 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna sunt pentru orice categorie

| Pricked a răspuns:

O parte din ele, da. Cealaltă, care este destul de numeroasă, nu. Teoretic anime-urile sunt împărțite în câteva categorii basic (în funcție de audiența căreia i se adresează: shojo, shonen sau seinen). Dar pe lângă acestea, mai există și alte genuri sau subgenuri sau categorii mai mici, sau cum vrei tu să le spui. Iar aici o să dau cel mai banal exemplu pentru anime-urile care clar nu sunt destinate copiilor: hentai, care este un fel de p0rn animat.
De fapt, poți compara tipurile de anime cu tipurile de filme, pentru că ai de la comedii și thrillere la drame și p0rn (lăsând la o parte aspectul că toate seriile anime se încadrează, la rândul lor, în categoria filmelor).

| RAY a răspuns:

Nu

| aXy99 a răspuns:

Nu neaparat.

| Plato a răspuns:

Dimpotriva chiar. Anime-urile sunt in general violente sau pornografice.
Eu ma uit de 11 ani si continui, nu conteaza de ce categorie sunt. happy
Ma uit oricum si la desene, nu numa la anime, si am 27.

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Pariez ca le preferi pe cele hentai big grin

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

Da, sunt fiert pe henta-uri.
Ma refeream la categorii de varsta, acum, recitind, am sesizat posibila interpretare. laughing Voiam sa spun ca ma uit si daca sunt pentru copii.
La 00:40 incepe Gumball, ma tine treaz cel putin pana la 02:10, deci mna. happy

| Catrice a răspuns (pentru Plato):

Pe Gumball îl urmăresc și eu laughing doar ca nu la ora aia.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

La ora aia ce vedeai?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

La ora aia în cel mai fericit caz dorm rolling on the floor

| Bozgi200 a răspuns:

Nu prea căci au unele scene mai nepotrivite pentru vârsta lor, mai potrivite sunt cartoons