| rox06 a întrebat:

Anul asta (2022) am examenul si nu stiu nimic la mate, cam ce ar trebui sa invat?

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Anul asta e 2021hee hee
Dacă nu te tine creierul pe cont propriu, treci pe meditații.

| rox06 explică (pentru Catrice):

Ma refeream la anul asta scolar, 2021-2022, si in 2022 am examenul.

| Catrice a răspuns (pentru rox06):

Ideea e ca nici nu a început anul școlar.

| rox06 explică (pentru Catrice):

Asta nu inseamna ca nu pot sa ma pregatesc mai din timp, mai ales din moment ce nu ma prea pricep la materia asta.

| Catrice a răspuns (pentru rox06):

Nu ma refeream la pregătire pe care ar fi trebuit s-o începi mult mai devreme, ci la partea cu 2022

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"am examenul"
Hooo, Einstein! Ce examen ai? De clasa a VI-a, a VIII-a, de bacalaureat, de condus, de titularizare?

| rox06 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

A VIII a

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru rox06):

Atunci trebuie să recapitulezi toată materia claselor V-VIII, cu precădere clasele VII-VIII.