| barbaursului a întrebat:

Apartin acestei lumi?

Cateodata stau si ma gandesc daca apartin acestui pamant.
De ce? Port parul lung si parca nu m-as vedea din nou cu parul scurt. Si ce-i cu asta? Pai, nu inteleg interesul conpatriotilor mei pentru podoaba mea capilara.
N-am fost implicat vreodata intr-o relatie... Si nu inteleg interesul celorlalti pentru propria-mi viata personala si faptul ca se dau mari ca au "prietena".
Nu inteleg de ce nu am vreun interes deosebit pentru viata sociala... Adica, cunosc persoane, mai ies la o bere sau lucruri de genul, dar...
Nu inteleg de ce trebuie sa fiu privit ca pe un inferior doar pentru ca port plete si n-am avut tangente cu sexul opus.
Oare peste tot e la fel?
Nu invoc ideea de geniu neinteles, dar... ma simt diferit.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca porti plete, nu are ce rau sa fie! Ca nu ai avut nici o relatie cu o fata, este o problema! A ta! Probabil ca nu esti inca constient de orientarea ta sexuala!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Hei, nu e nicio problemă happy
E viaţa ta, doar TU o trăieşti şi tu ştii şi simţi de ceea ce ai nevoie şi ceea ce nu şi nu alţii. Doar nu îi mai băga în seamă cum nu ai mai făcut-o nici până acum, căci oricum e greu să găseşti un om căruia nu îi e frică să stea departe de normele sociale doar fiindcă va fi marginalizat happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Asa ma simteam si eu la 16 ani...sa spunem ca suntem persoane diferite si de asta nu ne vom gasi locul ci ni'l vom face singuri.nu esti un tip care se supune tiparelor.e bine si e de respectatt

| Roshketz a răspuns:

Exista un singur raspuns pentru asta: Esti adolescent! Cand ai sa mai cresti putin ai sa iti amintesti cu zambetul pe buza de perioada asta.

1. Nu e o crima sa porti parul lung, atata timp cat il ingrijesti. Chiar e sexy in viziunea multor fete.

2.Nu ai fost pentru ca n-ai simtit! Iar cei din jurul tau se dau mari ca au "prietena", pentru ca nu au cu ce altceva sa se laudehappy Pentru mine personal, un baiat demn de admirat nu e acela in jurul caruia roiesc un milion de fete, ci cel care are o singura fata, cu care altii ar muri sa petreaca macar o ora. O sa ai si prietena, stai linistit! Oricine are o prietena mai devreme sau mai tarziu.

3.Nu ai vreun interes deosebit pentru viata sociala, pentru ca nu ai pentru cine sa-l ai. happy In ziua de azi putini sunt cei care mai merita sa iti faci griji pentru ei.

Nu esti un geniu neinteles, esti doar altfel decat ceilalti si asta ar trebui sa te bucure pentru ca iesi din tiparul baietilor buni, cu prietene, "tovarasi" si o freza "cool", cum au majoritatea.

Good luck! happy

| fluturas20 a răspuns:

Buna! Sincer cred ca intr-o zi iti vei gasi locul numai ca trebuie sa ai rabdare! Eu una cand eram mai mica eram considerata o ciudata pentru simplu fapt ca nu eram cum erau cei din jurul meu dar eu in schimb ma consideram unica si speciala si inca ma consider!big grin Dar dupa un timp mi-am facut prieteni nu ducandu-ma eu la ei, ci ei venind la mine la inceput fiind doar curiosi! Fiecare este special in felul lui si stiu sigur ca intr-o buna zi iti vei face prieteni care nu-i va interesa daca ai par lung sau ca nu iesi cu fete.etc.
Si oricum am o rugaminte la tine sa nu te tunzi! Eu una ador baietii cu parul lung...sunt asa de dragutzy!hee hee
PS. nimeni nu-ti va putea spune daca apartii sau nu acestei lumi, trebuie ca tu sa ajungi sa simti acest lucru!
Bafta si ai grija de tine!

| barbaursului explică:

@Elianna

Am spus undeva ca nu-mi plac fetele? Doar ca nu am gasit o persoana adecvata, cred...