| anonim_4396 a întrebat:

De ce aplicația Google Duo vine preinstalată pe toate telefoanele cu Android?

6 răspunsuri:
| Alice270246 a răspuns:

Cred că Android și compania Google au un fel de alianță, sau cum se spune.....mmmm A da au un contract și de aceea sunt toate aplicațiile Google, nu doar Google Duo. Ex: Google Maps, Google Photos, etc.

| doctorandus a răspuns (pentru Alice270246):

Android este un produs al companiei Google.

| anonim_4396 explică (pentru Alice270246):

Da, dar Maps, photos, YouTube, Gmail, Drive, Chrome sunt foarte populare, dar este cumva și google duo? Culmea ca nici nu poți sa o dezinstalezi.

| Alice270246 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da, dar e totuși utilă. Eu o folosesc. Nu o poți dezinstala, dar o poți dezactiva, din setări. Intri la setări - Aplicații - Google Duo. Apoi, la setările lui Google Duo o să îți apară și dezactivează. Sau mai simplu, ții apăsat pe Google Duo și dai pe Dezactivează, dar depinde de ce telefon ai, dacă e un model foarte vechi, nu va funcționa decât cea cu setările

| anonim_4396 explică (pentru Alice270246):

E riscant sa o dezactivezi. După ce apeși "dezactivează" scrie că unele aplicații pot funcționa incorect.

| Alice270246 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie îmi scrie că dacă o dezactivez, aplicațiile asociate vor fi și ele dezactivate