| anonim_4396 a întrebat:

Aplicațiile Zoom, Google Meet și Microsoft Teams se folosesc numai în scop de afaceri și munca de acasa sau sunt și care le folosesc pentru a vorbi cu rudele, prietenii?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Zoom si Teams pentru business si educatie, Meet mai putin.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Pai asta zic sunt doar pentru munca de acasa și școala online, dar nu și pentru convorbiri între prieteni de exemplu. "Meet mai putin" Adică mai puțin popular vrei sa spui?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai putin popular, in Romania... de fapt foarte putin popular, poate chiar deloc.
Si niciuna dintre aplicatiile astea n-am cunoscut sa fie folosita pentru socializare, in mare datorita Facebook.

| Nirvanaaa a răspuns:

Teoretic le poți folosi și ca sa vorbesti cu prietenii. Însă sunt folosite mai mult in interes educațional sau de serviciu.