| anonim_4396 a întrebat:

Apocalipsa pe 21 decembrie 2012 sau numai miniciuni?
Omul va disparea de pe planeta exact cum au disparut si dinozaurii acum 63 milioane de ani? La aceea data mayasii preconizeaza ca va veni sfarsitul lumii, voi ce spuneti? http://www.youtube.com/watch?v=T7csGdHb0FM
Daca suntem constienti de acest lucru, chiar nu putem face nimic, este prea tarziu?

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu credtongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pentru tine poate fi daca vrei happy Ai nevoie doar de o franghie!

HepHap
| HepHap a răspuns:

Minciuni, cosminele, minciuni.
Trece si 2012 cum a trecut 2000.

@ aNa

Nostradamus a scris ca in 2012 e sfarsitul lumii? Daca tu imi arati unde a zis el asta, ma las de TPU si fac petitie sa te facem experta!

| Cryssy a răspuns:

Nu se stie...Nimeni nu poate sti cand va veni sfarsitul lumii....Se zicea si inainte ca in 2000 va fi sfarsitul lumii, si nu s-a intamplat nimic...In fine, Doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul. Trebuie sa ne traim viata, dar sa avem grija cum.

| Cryssy a răspuns:

Sunt numai minciuni.winking

| Bishop a răspuns:

Minciuni, nu este adevarat! Eu nu cred! Doar Dumnezeu (Cel din ceruri nu userul) stie cand va veni "apocalipsa" nu Nostradamus tongue

| ViVi a răspuns:

thinking asa se spune dar s-a mai mai spun in nu stiu ce an ca va veni sfarsitul lumii si nu a venit
e adevarat ca Nostradamus a scris ca in 2012 va fi sfarsitul lumii
dar acum depinde cum au interpretat oamenii
happy thinking nu stiu ce sa cred
probabil
important sa traim viata la maxim

| ViVi a răspuns:

Asa am auzit si eu
este si film

| ViVi a răspuns:

Stai linistit nu trebuie sa ma faci experta si sa te lasi de TPU
asa se spune si asa am auzit happy

| ing. a răspuns:

Eu nu cred.batting eyelashes. Dar pentru orice eventualitate sa ne traim vietile ca si cand am muri maine, ca nu se stie niciodata.happy.
Viata e cel mai pretios dar.

| www a răspuns:

Nu e nici un sfarsitlaughing. Poate nu au vrut sa mai continue calendarullaughing.

| eek a răspuns:

Am citit multe articole despre chestia asta.
1. nostradamus a prezis lucrul asta
2. calendarul mayasilor s a scris doar pana in data respectiva
3. sunt semnele despre care se pomeneste in apocalipsa dupa ioan: dezastre naturale.care deja exista peste tot in lume.inundatii.incendii.cutremure.tsunami etc
razboaie.lupte pentru castigarea suprematiei. exista peste tot in lume
crime.violuri.furturi.
plus asa zis a criza economica. o sa se ajunga mult mai rau decat e acum.
existenta numarului 666 in diverse acte.cum ar fi pasaportul.si in curand se va implanta in organism sub diferite pretexte.
existenta asa zisului antihrist.in prezent sau in viitor
si multe altele.care se incadreaza in categoriia celor 7 semne.
unii spun ca nu va fi sfarsitul lumii in sensul ca va muri toata lumea.
unii spun ca se va inventa bomba bionica. cea care distruge doar viata.
sunt multe ipoteze conform carora va veni sfarsitul lumii.
stii cum se zice. orice legenda are macar o firmitura de adevar...pentru ca alfel nu ar mai fi legenda.
deci ce ramane de facut e sa astepatm si sa vedem ce se va intampla.pana atunci traiti fiecare zi ca si cum ar fi ultima.

| 1968 a răspuns:

Totusi trebuie sa fim atenti,' ceva va fi an anul 2012 totul merge din mai rau in mai rau!

| papushikroz a răspuns:

Specia umana nu va disparea doar vom avea de-a face cu inversiunea polilor magnetici, un lucru ce se petrece o data la 13000 de ani.ADN-ul uman se va reprograma iar omenirea va depasi tehnologia din zilele noastre.

| nicko a răspuns:

Nimeni nu va sti vreodata cand va fi sf. lumii, nu e logik? doar DUMNEZEU stie poate fi si peste 2 minute si peste 2 milioane de ani

| 160310 a răspuns:

C'mon. Daca cineva iti zice si minutul tu il crezi? Nu ai cum sa stii exact, dar, hai sa o luam pe 2 cai. 1. Religia: Apocalipsa nu va fi intr-o zi ci va dura mai multe zile in care cei "nedrepti" se vor ascunde si se vor teme de ingerii trimisi de Dumnezeu iar cei asupriti vor fi ridicati la cer si vor primi un trup nou iar peste un anumit tip(nu mai stiu exact cat se zicea) dumnezeu va cobor noul Ierusalim pe pamant si va fi capitala lumi, nu va mai exista rau sau "cel rau" (sunt multe surse din care puteti afla aceste lucruri, cea mai "sigura" ar fi manastirea sau puteti urmari filmul "Apocalipsa lui Ioan" parca asa se numeathinking) iar a doua ar fi Stiinta si Profetia: vom muri in 2012 inghititi de o gaura neagra sau mai stiu eu ce explozie. Aprofundeaza subiectu, e foarte captivantwinking Succes in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

angry iarasi cu asta angry nu e nici un sfarsit, nu se termina lumea, parca sunteti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va fi doar o schimbare...nu dispare sau moare nimeni.