| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ar putea un om sa traiasca doar cu tigari si apa toata viata?

48 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aha, una scurtă.hee hee

| anonimg a răspuns:

Sigur ca da! Caci viata omului nu are varsta.
Cat despre partea de sanatate, fumul distruge plamanii (si tot traseul acestuia), iar nicotina sectioneaza pe interior vasele de sange. (Poate sa faca chiar mai mult rau, dar nu vorbesc despre ce nu cunosc.)

Si nu-i vorba doar de tigari si apa; fara alimente de asemenea omul nu poate tari prea mult. Nu mai vorbesc de aer, soare, dragoste, etc.

| oprescudorin11 a răspuns:

Sunt convins ca un om poate trai doar cu tigari! Daca traieste intr-o zona temperata sau ecuatoriala!
Mancarea nu este necesara, de asemenea apa se poate insinua din atmosfera umeda!
Mancarea nu este necesara caci energia este cosmica, faptul ca mananci este poate bine, iti satisfaci o placere.Dar sa nu exagerezi.
Fumatul este cel mai necesar! Iti risipeste plictiseala de a trai intr-o lume nociva si aberanta!

| Clorox a răspuns:

Ce ti-a venit sa zici asta? laughing
Este ca si cum ai intreba daca un om traieste doar prin a respira apa straight face

| ShaOfHatred a răspuns:

Da. Deci daca fumezi si bei doar apa la un moment dat mori deci da, cat o sa traiesti poti doar sa fumezi si sa bei apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O perioada limitata de timp poate trai, dar o viata in niciun caz.

| 393Dan a răspuns:

Desigur! Doar ca viata lui va dura cateva zile.

| Turbo223 a răspuns:

Tot ce fac tigarile in organism doar prost fac.Nicotina este responsabila pentru starea de bine pe care cineva o simte cand fumeaza dar corpul sufera. Fara mancare un om traieste doar 2 saptamani, deci nu.Mai ales ca o tigara scurteaza viata cu putin, gadeste-te la 5 pachete.

Răspuns utilizator avertizat
| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Normal ca nu! iti trebuie si mancare dar de ce intrebi faci asa ceva sau ai fost curios

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Au aparut si ronalduci si madrileni aici pe site inainte de finala?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Să vezi ce își schimbă acel avatar după ce se joacă finala laughing

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cei mai cei fani de rezultate sunt astia si barcelonistii balcanici,, nu se vor compara niciodata mentalitatea astora ce-s fani ai capsunarilor din Spania cu fanii din Premier League, alta mentalitate, alta cultura, atasament total!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Juventus e o echipă ce o apreciez sincer, țin la ea cel mai mult din fotbalul din restul Europei înafară de Premier League. Au un fotbal uimitor și frumos, chiar sper să câștige să fie un sezon relativ plin de mulțumiri.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Au cea mai buna echipa fara doar si poate acum,, au de toate italienii astia, fani, stadion propriu, infrastructura, managment sanatos si traditie, e prea mare echipa asta/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Au niște fani măi frate...Italia e o țară plină de cultură fotbalistică! Și nu mai zic de fotbal și nu mai zic că încă au fotbaliști din ăia vechi cu care jucau și acum 10 ani.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Cele mai frumoase finale au fost cele în care s-au întâlnit englezii, italienii, spaniolii. Nu sunt eu așa atras de fotbalul spaniol însă și ei au fotbal de calitate indiferent de preferințele noastre.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Legende... din pacate se vor retrage foarte multi, pai cand ma uitam prima oara la fotbal si realizam cat de tineri erau jucatori precum Totti, Buffon, Del Piero, Pirlo,, Cannavaro si multi altii, am prins mondialul din 2006 cu generatia aia superba a Italiei, usor usor urmeaza schimbul de generatii, se retrag si ultimii veterani ai timpurilor, facem loc tinerilor care vin tare din urma.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Dar e adevărat că italienii au reușit să țină foarte mult de valorile ei? Fotbaliștii ăștia și bătrâni au jucat fotbal de calitate...A fost o generație asta a Italiei incredibilă pe care o adoram când eram mic și acum o respect!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cam asta este trio-ul cel mai de succes in fotbalul mondial privind echipele de club, spaniolii au fost la putere in anii 50'-60', apoi au venit italienii cu tactica catenaccio si au rupt in 2 fotbalul, englezii si nemtii au dominat pe rand in anii 80' Europa, dar tot englezii au mai multe trofee europene la nivel de club, olandezii sunt si ei acolo sus la nivelul nemtilor, iar de francezi nu are rost sa vorbim, de nivelul Romaniei sunt.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cea mai delicioasa generatie au avut italienii, toti erau fanii ei pe acea vreme, eu am fost fanul Germaniei si tot cu ei merg la urmatoarele turnee finale.
Mi-au placut pe rand si Franta, Brazilia, Olanda... dar ca Italia n-a existat una, ce sa mai, am prins o generatie a fotbalului la apogeu, ce n-as mai da o data sa mai prind acele vremuri incepand din anii 2000 pe la inceputuri.
Italienii mereu au stiut cum sa-ti pastreze valorile, uita-te ce iubiti sunt jucatorii acolo, englezii si italienienii se asemeana ca si filosofie de conservare, 2 campioante si 2 tari superbe!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Exact. Campionatele pe care le apreciez cel mai mult. Cum ți-am mai zis, aș vrea de sezonul următor să încep să mă uit și la Seria A pe lângă Premier League. M-a prins mult fotbalul ăsta deși cum ți-am spus a fost o perioadă când nu prea am mai vrut să mă uit și asta din cauza dezastrului românesc. Chiar și rivalitatea noastră mă încurajează să iubesc sportul ăsta. Uite că și rivalitatea e frumoasă!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Da-mi voie sa citez din mai marele clasic in viata al Barcelonei, acel Pique aflat la apogeul filosofiei : 'Rivalitatea este motorul fotbalului, fara ea nu ar mai exista pasiune'
Eu urmaresc de mult Serie A, chiar si Bundesliga si Ligue 1 urmaresc cand mai am timp,, Premier League imi ocupa mai mult timpul pentru ca imi joaca echip de suflet acolo, ca na, nu o pot lasa la greu niciodata, nu ma lasa inima.
Uita de mizeria de liga 1,, m-am descotorosit de mult de campionatul ala, era o perioada cand eram mare fan al ligii 1, dar stii si tu toata povestea si toate scandalurile, eu vrea fotbal curat sa vad ca d-aia platesc bani grei pe televiziunile profesioniste.
Ai mai dat tu de unul ca mine pana acum pe site, un rival de nadejde?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am dat de nimeni ca tine. Pe tine și rivalitatea noastră fii sigur că o voi ține minte o viață.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Si d-aia eu mereu m-am inteles cu mancunienii prin tachinari, rivalitatea asta e precum o prietenie, asa ne-am acomodat unul cu altul, ca sa-i zic asa.
Tin minte si acum primele noastre conversatii, au fost niste contrari pentru echipele noastre, amandoi cu avatarele ce le sustinem, a fost o 'lupta crancena'

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi aduc și eu aminte când m-am îndrăgostit de o echipă de fotbal, când Man United avea prin 99 jucători precum Peter Smeichel, Jaap Stam, Dennis Irwin, Garry și Phil Neville, Nicky Butt, David Beckham, Paul Scholes, Ryan Giggs, Dwight Yorke, Roy Keane, Andy Cole. Și finala aia cu Bayern, dumnezeiască.

https://www.youtube.com/watch?v=XjxHp2A5BsU

Oricât m-ar încânta un episod făcut vreodată de vreo echipă, nu va fi la fel niciodată ca atunci. Îmi place sentimentul când vreun micuț învinge uriașii, episoade gen Leicester. Sau să mă familiarizez cu echipele la care joacă români. Dar cum i-am iubit atunci pe diavoli nu o voi mai face cu altă mare echipă, poate doar cu o altă Man United. Sufletul nu se cumpără în fotbal și iubesc jucătorii emblematici pentru un club, precum Ceni la Sao Paolo, Casillas, Roberto Carlos, Raul la Real Madrid, Totti la Roma, Zannetti la Inter, Xavi, Iniesta și Messi la Barcelona, Gerrard sau Owen pentru Liverpol, Seaman, Thierry Henry la Arsenal, Lampard la Chelsea, Buffon la Juve, Seedorf, Pirlo, Inzaghi la Milan. În finală țin cu Juve, nu sunt fan nici Barcelona nici Real Madrid. Mereu m-au încântat după echipele engleze cele italiene. Un timp mi-a plăcut mult AC Milan, după care am început să îndrăgesc Juve pentru că sufletul milanist a murit. Din păcate și United a cam ajuns în aceași situație. Trăgeam speranțe mari când am văzut transferurile făcute, nu îmi venea să cred, ziceam că o să spulbere sigur tot. Păcat...

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

I-auzi,, ce interesant ca dau de mancunieni aici pe site, pe zi ce trece imi vad rivalii.
Fotbalul mereu a fost fabulos, nu a dus niciodata lipsa de legende, iar cel mai frumos lucru este ca am fost contemporani cu toate aceste legende, cu toti acesti jucatori legendari, eu sunt de parere ca jucator precum Henry n-a mai dat fotbalul de mult, poate doar Mbappe sa-l urmeze.
Fara sa fiu subiectiv, Henry e legenda numarul 1 a fotbalului!
Ma bucur ca mai gasesc fani care sa nu aiba legaturi cu campionatul capsunarilor, adica ceva cunoscatori care sa nu aiba in inima pe Barca sau Real, sa speram ca Juventus nu-si dezamageste microbistii si va ridica trofeul deasupra capului sambata viitoare.
Chiar am vorbit cu un fan al Milanului acum ceva timp si i-am zis ce mare echipa era AC Milan acum 10-15 ani si cum a decazut de a ajuns sa nu mai aiba suporteri mai deloc pe stadion, i-am dat drept exemplu pe Arsenal care desi se confrunta cu multe probleme de performanta, lumea vine la stadion pentru a-l umple, asta inseamna atasament total in fata unei echipe!

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Man United a avut și el un atacant pur sânge destul de recent, pe Ruud Van Nistelrooy, cu cifre asemănătoare francezului. Din păcate nu a ajuns să fie un jucător la fel de emblematic, a jucat ceva mai puțin. A confirmat apoi la fel de bine și la Real Madrid unde a fost senzațional. Îl urmăream și pe Henry ca pe un desert delicios, deși Arsenal era rivală. Mi-a plăcut mult și Owen de la cormorani. M-aș bucura enorm să vedem un Mbappe care să confirme (și să vină la Unitedwinking.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Și eu tot cu nemții merg.

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Hahaha,Mbappe daca vine, vine la Arsenal, e fanul al tunarilor si un fan al lui Henry.
Fotbalul englez n-a dus lipsa de atacanti de valoare! Fotbalul german nu are cum sa te nu te faca sa-l iubesti.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Oriunde ar merge, să facă el măcar pe câte a făcut Henry pentru fotbal și o să îl iubesc, chiar dacă ne-ar fura trofee.

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Generatia lui Arsenal pe cand United domina in Premier League a facut minuni, a furat trofee importante in acea perioada unui Utd sub conducerea lui SAF, o rivala pe cinste.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

În perioada aceea a fost principala rivală, așa este. Probabil a avut legătură și cu rivalitatea Ferguson - Wenger, dar sunteți singura rivală pe care mi-am dorit-o mai sus, aproape, în tot acest timp. M-am bucurat mult când l-ați luat pe Ozil. Pe toate celelalte prefer să le văd sub 4 dacă se poate. Liverpool, hai să zicem pe patru. Pe Chelsea și Man City pe 7 - 8 dacă se poate. Anul acesta ne-ați tras-o. Să nu uităm totuși de Manchester United 8–2 Arsenal
(28 August 2011).

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Faceti ce faceti voi mancunienii si stiti doar sa bagati cutitul in rana direct... acel meci vreau sa-l uit cat mai repede pot, cu toate ca au trecut 6 ani de atunci, nu poate fi uitat, a ramas in istorie, a fost doar vina lui W0nger, e singurul responsabil pentru picajul lui Arsenal in fotbal, unicul vinovat!

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

O să vină și timpuri mai bune pentru voi, ați arătat ceva mai bine în ultimele trei sezoane.

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Timpuri bune vor veni doar daca dictatorul francez va pleca.
Sezonul ca sa fie bun,, trebuia sa luam titlul, anul asta am luat un amarat loc de Uel, a fost dezastru, cel mai probabil ne va bate Chelsea in finala cupei.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Eu ce să mai zic. Ultimile sezoane au fost de rahat...

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Ati maicastigat trofee pe ici, pe colo.
Faceti ce faceti si terminati sub Arsenal!

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Ca a venit vorba despre Ozil, nu cred ca stiu foarte multi pvoestea care se afla in spatele acestui transfer al neamtului la Arsenal, noi fanii l-am luat la rost pe Wenger in perioada aia ca nu aduce un mijlocas de calitate, era deja tarziu, venea 1 ianuarie 2014 si nu aveam jucatori capabili cu care sa atacam campionatul, expira perioada de mercato asa ca am bombardat retelele de socializare, iar fanii care se aflau pe stadion scandau numele lui Ozil, asa a fost silit W0nger sa-l transfere, a fost doar contributia fanilor pentru acest transfer!

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Țin minte ce plin avea frigiderul atunci Wenger happy

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Cred totuși că echipa asta a lui Man United e capabilă de mult mai mult. La anul avem șanse la locul unu sau doi, undeva în luptă cu Man City. Pe voi vă văd pe 3 sau 4, în luptă cu Chelsea.

| Bacemi a răspuns (pentru Drimmero):

Felicitări pentru victorie!

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Multumim,nu e cine stie ce,, doar o mangaiere pe langa atatea palme luate,, ma bucur ca am mai demonstrat inca o data ca suntem numarul 1 in Londra!
Trebuia sa batem la un scor de curtea scolii, nu la limita.
Cat despre Ozil si perioada aia, mda, numai eu cat l-am injurat...de toti stramosii pana la ultima primata!

| Drimmero a răspuns (pentru Bacemi):

Acum daca vine Jardim la noi luam campionatul, ar cam fi cazul sa ia si Arsenalul campionatul,, prea multi ani de 'seceta'!

Răspuns utilizator avertizat
| EllaTheStrange a răspuns:

Nu. Este imposibil. Iar tigarile nu hraneste nici un sange, nimic. Nu are treaba cu sangele. Are treaba cu plamanii, in special cu functionarea lor. Gandeste-te la operatiile cu inel pe stomac. Aduci ceva nou, strain organismului. Daca mananci prea mult dupa operatie si nu faci sport si cine stie ce alte lucruri, stomacul se mareste, inelul il strange si poate pocni. Fumul e la fel. Daca ii dai prea mult, se face apa la plamani, adica flegma. Si din cauza flegemi asteia, poti ajunge sa scuipi sange. Si, din nou, nu. Nu ucid nici o vitamina. Nu au treaba.

| RomanulSimpluRoby a răspuns:

Desigur ca da sigur nu mori daca nu mananci ai auzit de expresie "mor de foame"?