| AndreeaCr a întrebat:

Are alimentatia sanatoasa vreun impact asupra mediului inconjurator?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ştiu la ce te referi. Orice are un impact asupra mediului înconjurător. Numai el poate fi mai puternic sau mai slab, de un fel sau de altul (am vrut să spun "pozitiv" sau "negativ", dar e relativă treaba).

În orice caz, mâncând sănătos, dăunăm mai puţin mediului înconjurător, decât dacă am devora cadavre şi alte chestii pline de chimicale.

| AndreeaCr explică (pentru NOname):

Exact la asta ma refeream, daca ar dauna mai putin mediului. Ma gandesc totusi ca mancarea bio, intelegand prin asta mancarea apropiata de forma ei naturala, ar fi mai putin nociva pentru mediu, nemaiexistand atatea procese de prelucrare a sa.

| NOname a răspuns (pentru AndreeaCr):

Aşa e.

| Drimmero a răspuns:

Nimic pare sa nu mai fie sanatos,, nici nu stii ce bagi in corpul tau, pana si legumele/fructele s-ar parea ca sunt stropite cu fel si fel de otravuri. Mai degraba sa aiba un impact asupra noastra mai intai/

| CuriousStuff a răspuns:

Nu unul mai nociv decat alimentatia nesanatoasa.