| Catrice a întrebat:

Are careva idee cum modific dimensiunea unei curele cu mecanismul asta?
https://imgur.com/a/y6fl4ar

16 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

O tai si ii pui bucata aia metalica inapoi la capat... daca mai poti happy

| Catrice explică (pentru Dismally):

Câh dacă ziceai și cum, da asa fără indicații precise nu-ți urmez sfatul sad

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Incerci sa desfaci chestia aia metalica din capata, are niste "cleme" pe spate, vezi daca o poti scoate, pe urma tai din ea o bucata, pui chestia metalica la loc, strangi clemele si gata, ai rezolvat-o happy E mai complicat daca vrei sa o faci mai lunga big grin

| Catrice explică (pentru Dismally):

Pai lunga o voiam laughing

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Mai lunga n-o s-o ai laughing

| Catrice explică (pentru Dismally):

M-am prins, da nu se deschidea de mana și am crezut ca am greșit, am folosit o foarfeca și a mers happy

| Catrice explică (pentru Dismally):

A mers mai lunga btw era prea fixa și acum e perfecta

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Deci ai reușit până la urmă, a fost bun sfatul meu?

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Daca nu e destul de lunga mai poti slabi big grin

| Catrice explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu. Cred. Avea o ➡ acolo și asa mi-am dat seama de unde sa ridic

| Catrice explică (pentru Dismally):

M-am îngrășat fata de anul trecut crying

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Macar ai de unde da jos big grin

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Trebuie să se rabateze clema aceea și reglezi cureaua la lungimea dorită pe urmă introduci capătul peste acel ac, apoi pe sub clemă, apoi apeși înapoi clema.

| Catrice explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Error instructions unclear.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Eram sigur că nu înțelegi, trimite-mi prin curier cureaua împreună cu dimensiunea dorită a curelei și îți decontez eu banii pe transport. laughing

| Catrice explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Ia liniște ca încercasem s-o deschid cu mâna și cum n-o mers am crezut ca trageam de partea greșită laughing