| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva cont pe raiffeisen online? stie cineva cauzele pentru care niste bani desi sunt primiti pe card nu sunt descoperiti de cont?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Descoperitul de cont nu are nicio legatura cu internet banking-ul. Daca ai primit banii IN cont, vezi suma afisata la "fonduri disponibile".
Optiunea "Descoperit de cont" trebuie ceruta si aprobata, apoi, de catre banca, atunci cand iti deschizi contul si iti faci cardul.

| Prezidentul a răspuns:

De obicei banii de pe card intra pe cont cu intarziere, in functie de banca, acum nu stiu daca am inteles bine intrebarea.

| mihai69 a răspuns:

Banii nu se primesc pe card, ci în cont. Dacă îi ai în cont, îi ai și pe card; poți fie să-i scoți de la ATM, fie să faci plăți direct cu el, fie să facă plăți prin internet banking.