| anonim_4396 a întrebat:

Are vreo legătura Cărți noi de identitate cu CIP cu Biblia? Mai ești creștin dacă ești forțat/a sa îți faci Carte de identitate cu CIP?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are micro cipul cu religia sau crestinismul?
Micro-cipul este un aparat minuscul, care se insereaza in documentele oficiale (buletine, pasapoarte, permise de conducere), cu scopul de nu se putea falsifica acel document.

| danbnz a răspuns:

Nu vad legatura.
Mai esti crestin daca folosesti pc sau smartphone? Si alea au un fel de cip-uri...

| darrio2007 a răspuns:

Nu are legatura una cu alta. Religia este o alegere, buletinul este o necesitate.