| Anonima54444 a întrebat:

Aș dori niște sfaturi! Am 19 ani, curând 20 și nu am avut nici un iubit până acum. Nu mă plâng de chestia asta, ci de faptul că de fiecare dată când un băiat a vrut să mă cunoască mai bine, l-am refuzat. La toți le-am găsit câte un defect. Știu că nu există perfecțiune, nici nu îmi doresc asta. Vreau doar un tip matur, care știe ce vrea, să se comporte cum trebuie, îmi doresc o relație serioasă, nu aventuri sau ceva de scurtă durată. Oare am asteptări prea mari?!

Mă întreb dacă o să fiu cu cineva vreodată! Toată lumea îmi spune că sunt de modă veche pentru că eu mai cred în relația aia în care el deschide ușa fetei, îi daruieste flori, o respectă etc. Să știți că NU m-am uitat la prea multe filme și nici nu am citit prea multe povesti! Dar așa vreau să fie relația mea. Nu am întâlnit încă nici un băiat pe placul meu.

Mă atrag tipii serioși, stabili, care știu să se comporte în societate. Mă dezgustă puștanii întreținuți de altcineva care se dau la toate fetele și cer atenție la tot pasul.

Poate pare ciudat, fiindcă am 19 ani și nu sunt cu capul în nori schimbând "iubiții" mai des ca șosetele, vorba aia! big grin Ce ziceți? O să găsesc și eu ceva pe placul meu în viața asta? Nu mă grăbesc, DOAR întreb! Sper că acolo undeva în lumea asta, să mai fi rămas un bărbat care să fie galant cu mine, care să mă atragă!

Mă declar foarte dezamăgită cu privire la bărbați în general!

207 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E normal sa ai pretentii dar uite ca omenia se degradeaza din ce in ce mai mult, barbatii formali, educati tradati de nesimtite incep sa nu mai caute femei si se orienteaza in viata singuratatii apoi raman aia de care zici tu, baiatu mamei sau proxenetu lu peste care vrea sa faca bani pe carca ta pana iti apar ridurile si scapa de tine intr-un final.

| Drimmero a răspuns:

De ce astfel de intrebari nasc sute de raspunsuri si circoteca mare?
Tu ai multe asteptari de la viitorul partener, trebuie sa oferi si tu ceva la nivelul cererii...si de ce sa nu gasesti? Cu siguranta ai o compatibilitate anume cu acel cineva pe lumea asta, trebuie sa stii unde sa cauti si iti va sari iepurele atunci cand nu te astepti.

| Anonima54444 explică (pentru Drimmero):

Îți dai seama că de oferit, ofer atât cât voi primii, adică reciprocitate. Dacă am asteptări mari, bineînțeles, o să ofer și eu la rândul meu pe măsura așteptărilor. Așa e, sare iepurele când te aștepți mai puțin. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Anonima54444):

Intrebarea mea se referea daca dispui de aceste calitati in prezent.

Ca tot ai cerut sfaturi, al meu este urmatorul: nu cauta relatia, nu fugi dupa ea pentru ca nu o iasa nimic, cele mai bune ies atunci cand totul vine spontan, de la sine.

| Anonima54444 explică (pentru Drimmero):

Răspunsul la întrebarea ta este da.

| Drimmero a răspuns (pentru Anonima54444):

Concret, cam ce oferi? Pe exemple

| Anonima54444 explică (pentru Drimmero):

De ce ești curios? Are rost să îți spun ție asta?

| Drimmero a răspuns (pentru Anonima54444):

Eram curios daca cererea e cat oferta, cam asa merg lucrurile,, stai linistita ca nu te incoltesc, doar pura curiozitate.

| Anonima54444 explică (pentru Drimmero):

Pot să îți spun doar că da, cererea e cât oferta.

| Mosotti a răspuns:

Pai ma, daca ai avea 30 ani pot lua unu de 35 matur, dar daca ai 20 ani cum ai pretentia sa iei unu de 30 (ca, cam unu din ala e cum vrei tu)? Cand pe ala il iau alea de 25-30. E cam putin prea mare distanta.

Tu nu vrei atentie? E rau ca tinerii vor? Oricine are nevoie de atentie. Si daca sunt intretinuti ce? La o varsta e normal sa fie pana termina facultatea, ca sa ai timp sa inveti. Daca tu deja iti pui problema asa, este clar ca pe partea sentimentala esti cam jos, pentru ca daca iubesti pe cineva, nu te mai intereseaza ca vrea atentie, ca la 22 ani e intretinut (cum e si logic), si altele.
Bine logic nu pustan de 16 ani, am zis 20-25 ani, la astia ma refer, ca astia sunt pentru tine ca varsta.
Tu vrei aia aia aia, dar tu ce oferi?

Adica cumva ai fi pe interes, ala sa le aiba pe toate, il cauti de altele de fapt, legat de material, bani, stabilitate, din astea. Si tu? Ce sa ai? Cu ce vii?
Tu cum zic altii ai fi de moda veche in sens ca el sa faca tot, dar de tine nu ai zis "da ma, vreau barbat asa, dar si eu sunt asa, am dreptul sa cer".
Tu esti asa? Ai calitatile pe care le ceri?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta cu comportatul in societate e cu du-te vino. De exemplu pot fi politicos samd cu partenera, dar per total detest societatea si toata falsitatea aferenta a ceea ce numesc multi "socializare" si romanescul "a fi in rind cu lumea". Legat de stabilitate, si ea e pe duca datorita faptului ca societatea per total e foarte instabila - si nici Vestul nu mai e ce era odata. P.S. Nu e nimic in neregula sa fii dezamagita cu privire la sexul opus. De femei ce parere ai? (semi-gluma, pentru ca inteleg foarte bine cum ajung multe femei la relatii gay de pe la 30-35 de ani incolo, dar si la barbati se intampla asta - satui de instabilitatea celuilalt sex, isi gasesc un punc de sprijin in acelasi sex)

| Anonima54444 explică (pentru GabiDumitrescu):

Se poate. Dar eu am zis doar in ceea ce priveste relatia. Nu implica societatea în sine și altele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonima54444):

Comportamentul in societate implica si societatea. Poti fi cu un tip care te respecta dar sa zicem ca efectiv nu e inca obisnuit cu trasul scaunului pentru partenera, deschisul de usi, samd - sa zicem ca ar fi usor autist, nu needucat sau ceva de genul.

| anonimg a răspuns:

Ceea ce vrei tu este un lucru bun. Nici sa nu scazi cu nimic din cerintele tale.
Ce cauti, aceea vei gasi; dar va fi la timpul potrivit.
Relatii de scurta durata gasesti peste tot. Colcaie lumea de baieti si de barbati (dar si de fete si femei) care doresc relatii scurte, fara responsabilitati.
Dar acesti needucati sunt si egoisti pe deasupra. Ei nu vor sa poarte respunderea unei familii, unui copil. Si daca scapa vreun copil, este vai si-amar de el. Un astfel de copil isi blesteama ziua cand s-a nascut, si si-ar fi dorit sa moara in pantecele mamei lui.
Macar daca oamenii care fug de reponsabilitati s-ar steriliza, si tot s-ar diminua cu mult suferinta in lume.
Tu nicidecum sa nu scazi din cerintele tale. Pentru ca asa am fost creati, si asa trebuie sa traim daca vrem sa fiti fericiti pe pamant. Cei mai multi cauta fericirea de-o clipa. Si la drept vorbind, chiar o clipa dureaza. Pentru ca fericirea se gaseste in familie, acolo unde este jertfire de sine, unde exista responsabilitati. Fara acestea nu poate exista implinire, satisfactie.

| LoveSleep a răspuns:

Habar nu ai ce vrei și nu pentru că ești încă mică, ci pentru că ești femeie. Visezi la porcării gen dăruit flori și deschis uși pentru că nu ai avut relații, ai ramas doar cu filmele pe care ti le faceai la 9 ani despre prinți pe cai albi și toate alea.
Nu ai avut relații nu pentru că ai refuzat și nu pentru că nu te-a atras nimeni, a fost pentru că nu te-a vrut nimeni îndeajuns de mult încât să te facă să-l placi. Poți refuza să faci sex, poți să te desparți de ei că sunt copii/țărani, cum vrei tu, dar nu poți evita orice relație până la vârsta de 19 ani doar din motivele pe care le-ai enumerat. Fă o listă cu toți tipii care te-au atras până la vârsta asta, gândește-te dacă ai fi vrut să ai o relație cu ei sau măcar să vorbești cu ei, apoi gândește-te de ce nu s-a întâmplat asta și îți garantez că răspunsurile n-o să fie cele pe care ni le-ai dat mai sus.

Pe de altă parte, e bine că te minți suficient de mult încât să crezi ceea ce spui, te ajută cu încrederea în tine.

Și nu mai spera să primești răspunsuri bune aici, 80% suntem o cauză pierdută, iar ceilalți s-au lăsat.

| Anonima54444 explică (pentru LoveSleep):

Te înșeli în privința mea. Nu mi-am făcut idei sau filme în cap cu prinți pe cai albi. Nu e genul meu deloc. Am refuzat tipi care voiau să mă cunoască, pentru ca pur si simplu nu am simtit ca vreau sa fiu cu niciunul din ei. La fiecare am gasit mai devreme sau mai tarziu câte un defect. Sau chiar ei își arătau adevărata față la un moment dat.

Toată lumea spune de prinți pe cai albi, dar nu mă cunoaște nimeni. Voi aveti o părere deja formată fiindcă eu am 19 ani și în general voi asta credeți despre fetele de vârsta asta. Ca sunt tinere și nu stiu ce vor, că sunt visătoare etc. Va înșelați, însă mă resemnez cu ideea ca nu mă cunoașteți și uite așa nu mă afectează parerile, chiar si eu spun că alte fete de vârsta mea asta își doresc, flori si prinți si se topesc toate după așa ceva.

Eu nu mă regăsesc printre ele.

| LoveSleep a răspuns (pentru Anonima54444):

Ok, poate am exagerat. Ai cereri rezonabile. Vrei un tip matur, care să știe ce vrea, independent, bla bla.
Oricum ce vrei și cu ce-o să "primești" n-o să se potrivească niciodată.
Eu nu știu ce vreau, habar nu am cum să mă comport în realitate și sunt și imatur. Cu toate astea, aș avea nevoie de 3 zile să devin cel mai bun tip pe care l-ai cunoscut vreodată și să-ți demonstrez că nu știi ce vrei. Sau nu poți controla, ia-o cum vrei.

Logic că nu te afectează părerile, n-a zis nimeni nimic de rău. Încă.
Nici nu trebuie să te afecteze, de-aia sunt păreri. Tu le-ai cerut, Becky.

| Anonima54444 explică (pentru LoveSleep):

Zici tu că ai avea nevoie de 3 zile ca să faci asta? laughing Eu zic că nu sunt șanse.

| Anonima54444 explică (pentru LoveSleep):

Becky? laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Anonima54444):

Ieri aveai 203 răspunsuri la postarea asta. Acum ai 198. În sfârșit și-au dat seama adminii că părerile lui Drimmero nu contează.

| Frank51 a răspuns:

Ce misto. Si eu sunt foarte dezamagit de fete, dar nu ma plang. Atunci cand te schimbi si iti schimbi aceasta mentalitate ciudata, poate o sa cunosti si tu pe cineva ok. Pana atunci continua sa refuzi baieti, ca doar nu ai nimic de pierdut.

| OldSoul a răspuns:

Bun, ai spus ce vrei, intrebarea e tu ce oferi?

Adic totusi, mie imi pare ca ai cam multe "pretentii" deci, prin urmare, ar trebui sa ai si tu ceva de oferit.

| Anonima54444 explică (pentru OldSoul):

Ofer atât cât primesc.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Adica nimic rolling on the floor

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Dacă am spus că sunt singura, asta înseamnă că NIMIC, nu? Când o să am cui, atunci voi oferii, cui o sa merite. laughing Care e problema ta? De ce te tot bagi in seama? Ia spune-mi ce nu îți convine. Să facem pace inainte de "despartire". laughing

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Sa merite ce? Sa tolereze o nebuna? iti dai seama cat privilegiu pe capul aluia pe care va cadea naspasta sa-l consideri tu "ca o sa merite", Si apropo, am o veste pentru tine: tu esti aia care se plange de relatie, tu esti aia care ai nevoie de relatie mai mult decat un barbat. Asadar, nu ai cum tu sa "oferi" relatia. Relatia ti se ofera tie pentru ca tu esti la cautare de ea. Daca era celalalt sex in cautare mare de asa ceva, tu ofereai relatia. Asa, ti se ofera.winking Tot ce oferi tu este o durere de cap Pantagrueliceasca! In rest, nimic. N-ai absolut nimic, dar nimic de oferit. Despartire usoara. Nici macar aia nu poti, pentru n-ai de cine rolling on the floor

| Endoryus a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu va opriti, va rog! laughing

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

"Iar acum, nici dreptul la replica nu mai ai" rolling on the floor

| Endoryus a răspuns (pentru OrdanKarris):

A confirmat singura ca se da batuta. Ai castigat razboiul rolling on the floor

| minrest a răspuns:

Ai asteptari normale, ateapta ca o sa gasesti, poate la facultate, la masterat, deocamdata importanta e scoala si cariera, mult succes iti urez.

| Anonima54444 explică (pentru minrest):

Mulțumesc! Daaa. studiile pe primul loc, nu mă grăbesc. happy

| minrest a răspuns (pentru Anonima54444):

Pai normal, iar intre oamenii cu scoala gasesti barbati mult mai responsabili si mai corecti.

| Anonima54444 explică (pentru minrest):

Corect!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și cât de des ieși din casă?

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Ce legătură are? big grin

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Toate care vă plângeți de tipi sunteți genul lipite de scaun în fața PC-ului. Există băieți pentru toate gusturile, doar că trebuie să mai ieși și din casă.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Ies din casă, dar crede-mă că nu are legătură mai deloc! În zilele noastre, prea puțini bărbați mai abordează o fată în realitate, la o ieșire sau ceva. Acum toti fac asta pe internet, în mediul virtual. Sunteți fricoși!

| Plato a răspuns:

Sa fii mai mult decat sigura ca ce-ti doresti e posibil. Barbati seriosi, demni, cu capul pe umeri, exista din plin. Doar ca nu ii gasesti in cluburi.
Mai apoi, tu ai DOAR 19 ani, e prematur sa-ti faci griji din pricina asta. Tu trebuie sa te concentrezi 100% pe cariera, ca de relatii ai timp mai incolo. Trebuie mai intai sa fii independenta, sa te intretii singura etc.
Nu cred, ci sunt absolut sigur ca vei gasi pe cineva perfect, sufletul tau pereche, care te asteapta exact cum il astepti tu pe el. Intr-o zi, cand o fi sa fie, il intalnesti. Nu trebuie sub nicio forma sa accepti altceva decat ce-ti doresti. Nu ceri prea multe, standardele trebuie mereu sa fie foarte inalte, daca te respecti.
In concluzie, rabdare. Va veni intr-o zi si relatia aia. Sunt foarte multi barbati care isi doresc exact acelasi tip de relatie, sa fii convinsa.
Nu renunta niciodata la ideea asta, iti dau cuvantul ca merita asteptarea.winking

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Spre mirarea ta poate, nu am fost în club niciodată! Nu imi plac locurile zgomotoase. Și am spus mai sus, NU MĂ GRĂBESC să am pe cineva. Nu renunț la ideea mea, uneori mă gândesc că am asteptări prea mari. însă nu se va schimba nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Păi după cum scrii pe aici instant devii neinteresantă pentru oricine sănătos la caplaughing))

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau să par nimic pentru nimeni! Însă fiecare isi face ce impresie dorește în urma discuțiilor. Nu sunt aici sa par interesantă pentru nimeni. De ce spui asta? laughing

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Tocmai ti-am zis ca nu ai asteptari prea mari. Continua sa gandesti asa, e foarte bine.
Nu te-am acuzat de nimic, ti-am spus doar sa nu cauti delfini in desert. Esti foarte tanara, intelege, sunt slabe sansele de suflet pereche la 19 ani. Ai rabdare.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Am înțeles ce ai vrut sa spui tu. Dar tu nu ai inteles ce am zis eu. Nu mă grăbesc, nu vreau neaparat acum o relație! Vorbeam de viitorul apropiat. Și era în general, nu caut iubit aici, asta nu e clar? big grin

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Cred ca tocmai am descoperit eu cateva pentru care barbatii aia nu te-ar vrea. laughing

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Da? Spune-mi! Sunt curioasă! laughing

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Ai o personalitate instabila, gandesti in proximitate, spui foarte multe si foarte proaste unele. N-as vrea sa spun ca perspicacitatea si nivelul intelectual lasa de dorit, dar... lasă.

Daca iti sustin ideea tu ma iei cu "nu-mi caut iubit aici"? Măi fetițo, esti cam pierduta. Barbatii seriosi cu siguranță nu vor lunatice.
Am crezut ca meriți sa te ajut, ca pareai de neam bun dar, mna, asta e.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Știi cum e să te certe cineva și să nu știi cu ce ai gresit? Așa mă simt eu acum! laughing Să înțeleg că te-a deranjat că am spus asta? Dar eu nu am spus în nume de rau, tu ai luat-o personal. Păcat. Și eu am crezut că ești "de neam bun", dar m-am înșelat. Asta e. Așa e omul, cu multe fețe. Imediat se schimbă când nu îi convine ceva. In fine, mersi pentru raspunsuri! Ultimul denotă de fapt, ce se ascundea în spatele primului răspuns. O noapte liniștită! happy

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Hmm, nu cred că ar fi cazul să încep o discuție și pe tema nivelului intelectual la ora asta. Dacă am 19 ani, nu înseamnă că sunt proastă.winking Nu mă cunoști, nu știi cu ce mă ocup, ce studiez, nu știi care e nivelul meu. De acord?

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Tu ai doar asteptari si atat: servici stabil, cariera, cu responsabilitati, ma intretin singur. Tu ce oferi? Ce oferi? Ce ai TU de oferit mie ca sa iau in considerare o relatie cu tine? Spuneai mai sus ca oferi tot ce ai mai bun in relatie omului care e cu tine. Vreau si eu sa stiu, concret, punctual, care sunt acele lucruri bune care le ai tu de oferit unui barbat ca mine? Sunt tare curios.

Iti zic de pe acum, unul ca mine nu ti-ar acorda o secunda de relatie cu atitudinea ta. Femeia care este cu mine acum in relatie are simtul umorului, e placuta, e nesatula din d.p.d.v sexual, nu o intereseaza sa aiba un tata ca prieten. Tu ai nevoie de un tata. Ai daddy issues, grave. Tot ce faci este sa pretinzi si sa astepti chestii din partea barbatilor dar nu vad nicaieri ce ai tu de oferit. Te deranjeaza ca barbatii vor sex. Atunci ramai singura fata mea, sau iti gasesti un mosneag care nu o mai poate ridica si nu-ti mai faci griji de sex in cazul asta.

Si eu ma declar dezamagit de tine. Nu ai ce oferi unuia ca mine, cu cariera decat o atitudine acra, combatativa, sfidatoare. Eu nu am de gand sa te cresc. Cum spuneam, cauta-ti mosneag de 55-60 de ani daca cauti maturitate dusa la extrem. Sau ramai singura si plangi pe internet cat de dezamagita esti tu de barbati. Daca acum la 19 ani esti asa acritura, la 30 ai sa fi radioactiva. Unde mi-am pus contorul ala Geiger? laughing

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Nu te-a întrebat nimeni cum e relația ta sau iubita ta. Pe mine cel puțin, nu mă interesează, așa că etalează în altă parte aceste detalii.

Stai liniștit, eu nu caut nimic acum. Vorbeam despre viitorul apropiat!

Moșneag? Pe bune? Atâta poți? Asta să cauți tu, să îți dea niște sfaturi despre cum să te comporți. Un sfat de la cineva mai în vârstă, ti-ar prinde bine chiar și la cei "29" de ani ai tăi. Deși mă îndoiesc.

Dacă ai relația perfectă și iubita perfectă, ce mai cauți aici dându-ți cu parerea zi și noapte? Bănuiesc că ai mult timp liber. Tu crezi că eu cred aburelile astea? Eu sunt la facultate și tocmai mi se termină vacanța, am profitat de timp liber. Bănuiesc că tu ai avut concediu, corect?winking

Și eu mă întrețin singură, stau în oraș. Pe lângă facultate, am si serviciu cu care imi plătesc chiria și întreținerea, SINGURĂ. Crezi că ești singurul cu responsabilități?

Nu te mai lăuda cu "cariera", oricum nu te crede nimeni.winking Și dacă ai vrea, nu aș oferii nimic unuia ca tine. Decat un salut din mers. Genul tau mă dezgustă. Atotștiutor, cu nasul pe sus. Așa că mai încerca în altă parte să pari interesant.

Nu caut maturitate dusa la extrem laughing Mie nu îmi plac puștanii, așa cum vă plac vouă puștoaicele. laughing

Dacă am ochii deschiși și îmi doresc ceva bun, dacă sunt selectivă, nu înseamnă că vreau maturitate dusă la extrem laughing

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Mosnegii nu sunt pe lista mea, deci? Mai bine iti vezi tu de cariera și de relația aia perfectă! laughing

Unuia ca tine am ce oferii, problema e că NU MERIȚI, nu ar merita, nu merita! De asta am și refuzat tipi ca tine. Tu nu esti si nu ai fi ce imi doresc eu. laughing O zi frumoasă îți doresc și te rog nu mai raspunde, nu prea am timp azi să fac asta. laughing Numai bine!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Te intretii singura la 19 ani? laughing Cu ce? Cu banii parintilor? laughing Nu te intereseaza pentru ca esti atat de toxica incat nu esti capabila sa tii un barbat alaturi. Asta e realitatea. Cum spunea morbid mai sus: ai sa regreti mai incolo deciziile facute acum. iti pot spune si cum ai sa regreti dar cred ca am sa pastrez pentru mine. Am sa te las pe tine sa aflii singura laughing

Ce serviciu ai duduie: vanzatoare, maturatoare, asistenta? Daca tot am nevoie de sfaturi de la aia mai in varsta, ai putea sa-mi spui la ce fel de sfaturi te referi? Nu prea inteleg. laughing

Faptul ca-mi plac pustoaicele e ghinionul tau. Pentru ca pustoaicele primesc relatie, iar tu stai si rabzi singura. Asta face diferenta. Pe mine chiar nu ma intereseaza ca altele sunt pustoaice. Dimpotriva, vreau sa fie pustoaice, sa fie placute, sa fie calde, sa fie primitoare, sa fie cu caterinca. Nu ma deranjeaza nici alea usor mai in varsta decat mine, daca au aceleasi calitati. Dar una ca tine, o acritura, o secatura, o frigida evit si ca simpla cunostinta. Unul ca mine nu sta la dispozitia ta dupa cum ai tu chef sa-ti faci viata. Stii cine ar fi facut asta? Baiaetii aia care au exprimat un interes fata de tine cu "bomboane si flori". Aia care spui tu ca vor numai sex si sunt imaturi, aia ar fi stat cu tine. Iti zic, eu unul nu as sta cu tine o secunda. laughing Repet, singura ta sansa este sa-ti gasesti un mosneag. Vei auzi asta si de la altii.winking

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Spui ca ai ce oferi. Te-am intrebat concret CE? Fa-mi lista cu ce ai tu de oferit. Lista! Ai fost la ora de ramana? Esti capabila sa citesti? Am zis, fa o lista cu tot ce ai tu de oferit unui barbat (nu doar mie). Care sunt calitatile tale care te-ar recomanda pentru o relatie. Ce ai tu de oferit unui barbat ca sa considere sa-si piarda timpul si resursele cu tine?

Mosnegii ar trebui sa fie pe lista ta, pentru ca la ce acritura esti, nici un tanar nu va sta cu tine. Esti insuportabila, si am realizat asta numai cat te-am citit. laughing

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Da, mă întrețin singură și nu e treaba ta cum o fac sau cu ce. Părinții deși au o situație bună, nu m-au învățat cu bani din plin, m-au lăsat să merit banii, sa ii muncesc.winking Ti-as spune și ție cu ce mă ocup, dar nu are sens. Nu te priveste.

Ești prea frustrat și nu înțeleg de ce. Cred ca trebuie sa discuți mai mult cu iubita ta, sa te eliberezi de frustrarile astea interioare. laughing

Legat de tipii ăia cu "bomboane și flori", tu crezi ca eu as fi cu unul care mă place doar pentru cum arăt? Crede-mă că nu. Am spus si mai sus. Dacă am avut numai PROFITORI pe lângă mine, a fost ghinionul meu. Însă nu am dat cale liberă la ratați. laughing

Unul ca tine nici nu ar avea ocazia să stea după mine cum ai spus tu. Nu ai ajunge până acolo. Ești prea frustrat, prea încrezător în tine și ai grijă să nu explodezi.

Nu esti nici pe departe ceea ce vrei sa pari. De ce nu accepți asta?

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Vrei să ai umor în tine, dar se spulberă. laughing Apreciez că stai aici si tastezi, in loc sa iti petreci dimineata cu iubitica ta.winking

Dar tu ești capabil să porți o discuție fără a te lua de celălalt? Eu nu cred că poți. Nasol de tine.

Ceea ce vrei tu să știi, ce am de oferit, a întrebat cineva și aseară și am raspuns, dar am șters raspunsul mai tarziu. Nu mă laud pe aici cu ce am de oferit. Dacă te roade curiozitatea, te invit cu drag sa imi scrii în privat. laughing

Îmi place să fiu acritura, uite așa țin departe bărbații ca tine. big grin

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Te lauzi o postare întreagă și în fiecare comentariu, iar apoi ii spui altuia sa nu se mai laude că oricum nu-l crede nimeni laughing)))))). Dar pe tine cine te crede, mă? De ce te zbați aici? Cui crezi că-i demonstrezi tu ceva? Chill, măi, trollează cu chestii mai amuzante că-i plin site-ul de frigide, nu ești specială.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Hmm, am spus că nu mă chinui să demonstrez ceva cuiva. Nu m-am lăudat deloc. Tot ce am spus, e adevăr pur. Aveți dreptul la îndoială, nici macar nu îmi pasă cine crede sau nu. laughing Sunt foarte calmă și amuzată! Par altfel? Doar par. Sunt genul de fată vorbareata, imi place sa ma argumentez cu cineva. Nu pot sa tac cand alții vorbesc cu privire la mine. Intelegi? laughing Revin la ce am zis, imi place sa port o discutie si sa cunosc gândiri diferite, însă toti cei de aici, chiar și tu, ați sărit ca lupii. laughing Asta nu îmi mai place. De ce nu se poate discuta aia în limita bunului simt? De ce trebuie sa va enervati repede? big grin Mi se pare interesant faptul că voi, "maturilor", stați aici zi și noapte și spuneți altora ca nu sunt in stare de nimic. Voi va auziți? laughing

Dragi bărbați și posibile femei, calmați-vă! Sa avem o discutie normală. Se poate? Chiar va rog! laughing

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Nu mă zbat, din contră. Mă amuz rău pe postarea asta. big grin Eu doar ofer argumente, nu mă interesează să demonstrez cuiva ceva. Trebuie și argumente, uite cineva le-a cerut. laughing Dar tu ce vrei de fapt? Ai fost nerăbdător să mai dai un răspuns? Dragul de tine. big grin Eu apreciez că voi săriți toți aici, sa știți că apreciez. Dar m-aș bucura să fie o discutie cu bun simț.

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Suntem sătui de frigide, frate, la fiecare 2 zile apare una ca tine care își caută prințul pe cal alb laughing. Aveți toate același tipar. De aia sărim ca lupii.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Da? Asta nu mai știu. Dacă ești sătul, ignoră. big grin

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Și noi ne amuzăm, stai liniștită, doar că tu nu ești aici ca să bagi ceva la cap, ai venit pornită să-ți aperi ideile tale de prințesă Disney laughing. Adică să ne pierzi timpul. Dacă și Plato a abandonat așa ușor lupta, e grav.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Mi-a facut mie lista aseara si a sters-o apoi
Stie sa gateasca, e sincera, e studenta si inca vreo 3 cacaturi
De parca n-ar fi plin de asa cevahee hee)

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Pachetul basic laughing.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Nu, nu prea cred ca am sa-ti dau mesaj privat. Nu prezinti interes. laughing Story of your life. happy

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

S-a simțit rănit. laughing Si nu a fost cazul. In fine.

| Endoryus a răspuns (pentru OrdanKarris):

Asta cred ca a durut, ultimul tau post.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Cine a spus că aș fi unica? laughing Ai reținut, bravo! laughing

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Am spus în cazul în care te roade curiozitatea. laughing Stai calm, nu te agita.

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Supraviețuiesc, nu vă agitați. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Nu l-ai rănit, mamă, a văzut că n-are cu cine să discute. Atât.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Tu ești cumva el? laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Te-a rănit fata, mă? laughing)))

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Eee lasă, prefer să nu mai răspundă. Să stea liniștit. laughing

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Vrei s-o ajuti si pustoaica de 19 ani te ia cu figuri, dar ea e vai de capul ei. laughing
Degeaba are idei precum aia din intrebare, ca niciun barbat de genul ala n-o sa coboare macar privirea la un asa specimen.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

De ce sunt vai de capul meu? big grin Mie îmi plac oamenii care atunci când spun ceva, argumentează. Ai inceput bine, și ai sfârșit prost.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Tu cati ani ai? 40? big grin

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Normal c-am inceput bine, ca ma bucur cand vad fete, mai ales de varsta ta, care vorbesc de genul ala de relatii. Tocmai de aceea am incercat sa-ti explic ca esti pe drumul cel bun. Apoi, cand mi-ai venit cu comentarii precum ala, mi-am zis ca totusi s-ar putea sa nu fi chiar asa diferita. laughing
Cand cineva nu vrea sa fie ajutat, nu prea insist. Esti ostila si in fata raspunsurilor pro si in fata celor contra. Esti lunatica, personalitate instabila, cum ti-am zis.

Am 27, e destul cat sa te fac pustoaica.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

"Comentarii precum ăla?" Care anume te-a deranjat? Eee, 27 nu e mult. Dar ai cam mult tupeu pentru vârsta asta. Eu am 20 peste 2 săptămâni. Stai liniștit că diferența nu e de la cer la pământ. laughing Da, destul cât sa ma faci pustoaica. Dar nu destul cât sa iti dai cu parerea despre mine.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

A deranjat-o cand am mentionat de relatia mea. Se vede cat de tare "nu se plange" sau cat de mult "nu se simte singura" laughing Exact reactia unei depresive: "Nu te-a întrebat nimeni cum e relația ta sau iubita ta. Pe mine cel puțin, nu mă interesează, așa că etalează în altă parte aceste detalii." rolling on the floor E atat de hipersensibila inca "n-o deranjeaza deloc" laughing si nu "sufera" de singuratate, desi este primul aspect care-l descrie in intrebarea ei, e primul si cel dintai lucru mentionat. rolling on the floor Ea nu vrea o solutie la singuratatea ei. Ea cauta doar sa-si imparta frustrarile, insecuritatile, agonia + oftica cu altii, sa intinda rahatul mai pe romaneste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dar nu mă interesează prea tare ce probleme are ealaughing
doar ca e mai imatura decat una de 15

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Cine-mi vorbeste de tupeu. laughing
Nu-mi meriti timpul, fetito. Mult noroc in viata, vei avea nevoie intr-adevar.

| Anonima54444 explică (pentru OrdanKarris):

Dragul meu, câți ani spuneai că ai? Altceva mai bun nu găsești de făcut acum?

Nu m-a deranjat nimic. Doar mă amuză faptul că ti-ai descris viața și relația perfectă și cu toate astea tu stai si pierzi timpul aici bagandu-te în seamă. Te trezești cu noaptea în cap și începi a-ți da cu parerea pe aici și cine știe ce ocupații mai ai, că nu mă interesează.

Atâta timp cât tu ești un singuratic trist, stai aici si comentezi despre mine. Puteai sa comentezi pe baza a ce am spus eu în postare, dacă simțeai nevoia de atenție, fără a-ti da cu parerea despre mine ca persoană. Am fost destul de clara acum? Cred ca esti atât de trist și singuratic, încât stai 24 din 24 aici. Sfatul meu pentru tine este să mai iesi din casa si sa socializezi cu persoane reale.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Pe postarea mea și pe contul meu am tupeu cât încape. Mult noroc si ție! Cred ca tu ai mai multa nevoie decat mine. big grin

| OrdanKarris a răspuns (pentru Anonima54444):

Vezi ca deja incepi sa propagi adupra mea nemultumirile tale: singuratic, trist laughing Vorba aia, nu eu ma plang ca pana la 20 de ani nu am avut relatie.winking Jenant! Cum spunea Plato, esti instabila psihic. Cu asemenea atitudine nu te tine nici un baiat aproape. Obisnuieste-te de pe acum ca vei convietui cu pisici, desi probabil si alea vor fugi mancand pamantul de tine. Esti bolnava cu capul, de unde le scoti cu "noapte in cap". Bag de seama ca efectiv n-ai ce spune si comentezi doar ca sa nu taci. laughing Auzi cica "cu noaptea in cap". Fata mea, daca ai insomnii si depressi de la singuratate nu inseamna ca si eu sunt la fel. Nu mai proiecta asupra mea frustrarile si dereglarile tale rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sanse putine la,, suflet pereche'' la 19 ani? Sunt sanse mici sa intalnesti pe cineva cu care sa te intelegi la varsta la care cel mai probabil mergi la facultate, cunosti multi oameni noi, posibil iesi mai mult in oras si interactionezi cu mai multe persoane? Are sens? Dar cand ai sanse mai mari? Cand te angajezi si cand ai sa interactionezi cu mai putine persoane zilnic? Atunci cand ai sa ai cativa colegi de servici, care ar putea fi de acelasi sex ca si tine si care probabil sunt deja in relatii sau au familie? Plus ca atunci e posibil ai sa ai si mai putin timp de iesit in oras, din cauza serviciului si posibil si mai mult stres.Si atunci persoanele de varsta ta au sanse mai mari sa fie in relatii, decat atunci cand erai la facultate. Poti sa imi arati o statistica care arata ca persoanele de 19 ani au sanse mici sa isi gaseasca un partener? Nu poti. Poti sa intalnesti o astfel de persoana la orice varsta si oriunde, si nu, nu ai sa intalnesti persoana fictiva din capul tau pe care o consideri tu partenerul ideal, pentru ca nu exista acea persoana.Cum definesti tu,, sufletul pereche''?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sufletul pereche e doar unul, un om ce ti-a fost predestinat. Poti sa stai 10 ani in casa, apoi cand mergi sa cumperi paine sa-l intalnesti. E idealul tau, facut pentru tine, nu cineva cu care doar te intelegi.
E vorba de iubire absoluta, astronomica, desavarsire, conexiune intelectuala si sufleteasca.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi zici tu ca n-am s-o intalnesc? Fara suparare, dar am de ales intre a te crede pe tine sau a-i crede pe Platon si Victor Hugo. Nu prea e o decizie grea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Eu zic ca ai sanse foarte mici sa intalnesti persoana pe care o consideri tu partenerul perfect, care nu are defectele pe care nu le vrei si care are toate calitatile pe care le doresti.Ai sa intalnesti persoane cu care vrei avea lucruri in comun si de care vei fi atras dar vor fi exact asa cum vrei tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Notiunea ta de suflet pereche e pura fantezie, la fel ca si unicornii.Nu traiesti intr-o lume magica.Sunt oameni care nu au avut un partener niciodata, deci nu exista suflet pereche.Pot sa spun si eu fantezii de genul: Exista o persoana care e sufletul nepereche, care ti-e predestinata sa te urasca si ca exista o astfel de persoana pentru toata lumea. Exista o persoana care arata exact la fel ca tine doar ca nu te vei intalni niciodata cu ea. Exista o persoana care are brate la fel de mari ca ale tale.Doar pentru ca un filozof a spus asta, nu inseamna ca e adevarat, nu controleaza el realitatea.946 de mii de divorturi au avut loc in Europa in 2015, dar stai mai Plato, nu exista sufletelul pereche pentru fiecare? Unde e? pe alta planeta? in alta galaxie? Tatal meu si mama mea s-au certat de cateva ori, si-au vorbit urat, nu se iubesc infinit, sotii se omoara intre ei, deci e clar ca exista pentru fiecare un suflet pereche.
Uite tarile cu ratele cele mai mari de divort:
1. Belarus 68%
2. Russian Federation 65%
3. Sweden 64%
4. Latvia 63%
5. Ukraine 63%
6. Czech Republic 61%
7. Belgium 56%
8. Finland 56%
9. Lithuania 55%
10. United Kingdom 53%
11. Moldova 52%
12. United States 49%
13. Hungary 46%
14. Canada 45%
15. Norway 43%
16. France 43%
17. Germany 41%
18. Netherlands 41%
19. Switzerland 40%
20. Iceland 39%
21. Kazakhstan 39%
Unde e sufletul pereche tatii?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu orice cuplu este format din suflete pereche...
Nu toata lumea isi asteapta sufletul pereche, deoarece sunt superficiali exact ca tine. Daca le place fizic de cineva, gata, relatie. Oamenii divorteaza TOCMAI pentru ca nu si-au asteptat sufletul pereche si s-au grabit.
Imi pare rau ca lumea ta e intr-atat de trista si ca reusesti sa vezi doar in proximitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Stiam 100% ca ai sa zici ceva de genul:,, Pai exista sufletul pereche insa nu toata lumea si-l intalneste''. Dovedeste ca exista suflet pereche.Pot spune si eu ca exista pentru fiecare un bol cu budinca magica ascund undeva in munti.Dovezile existentei sufletului pereche sunt egale cu dovezile existentei bolului cu budinca, zero.Nu esti inteligent ci esti naiv incat sa crezi fantasme.Cum sunt eu superficial? stii macar ce inseamna cuvantul ala?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubirea nu e o stiinta, nu se dovedeste prin calcule.
N-am nimic sa-ti demonstrez, daca esti trist si limitat la proximitate... aia e.
Superficial deoarece vezi doar chestiile de suprafață, doar ce vezi si atingi, nu poti vedea dincolo si nici nu vrei, esti si ignorant.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți pierzi timpul, n-ai cum să-l scoți pe Plato din peșteră laughing. Au mai încercat și alții.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sufletul pereche il intalneste toata lumea, doar daca VREA.
Daca il ignori si preferi sa te limitezi, aia e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nici bolul cu budinca nu e o stiinta nici el, nu se dovedeste prin calcule.Aici era vorba de existenta sufletelor pereche, nu era vorba de iubire.
Daca nu exista dovezi care sa sustina existenta a ceva, acel ceva nu exista. Daca nu cred in ceva deoarece nu exista dovezi care sa ateste existenta a cel ceva, nu inseamna ca sunt superficial sau ignorant ci inseamna ca gandesc rational.Tu iti ignori capacitatea de a gandi cand crezi aberatii.Nu stii sensul unor cuvinte pe care le folosestiCe naiba ar trebui sa insemne ca sunt limitat la proximitate? Cred ca ai incercat sa sugerezi in ultima fraza ca sunt superficial pentru ca nu cred in lucrurile pe care nu le pot sa le ating, ceea ce nu-i adevarat.Un lucru care nu se vede, nu inseamna neaparat ca nu exista doar daca sunt alte moduri de a dovedi existenta acelui lucru.Eu nu iti pot vedea plamanii, ceea ce ar putea indica ca ei nu exista dar cred in ei deoarece insa ca omul poseda plamani din cartile de medicina sau acestia se pot vedea pe un computer tomograf sau pe un RMN.Sufletele pereche nu exista pentru ca nu exista niciun mod de a le dovedi existenta.Deci,conform definitiei tale, esti superficial deoarece nu poti sa atingi bolul cu budinca si nu poti sa il vezi.Scrii numai bazaconii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Bolul de budinca il intalneste toata lumea, doar daca VREA.
Daca il ignori si preferi sa te limitezi, aia e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu il vad pe Plato asta la vreo 30 de ani la vreo nunta, cu un pahar de sampanie in mana, raspunzand la intrebarea:,, Cand te insori si tu?" cu:,, Eu imi astept sufletul pereche".

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 27 si l-am gasit deja, dar multumesc de grija!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Bolul cu budinca s-ar putea sa nu-l gasesti, nu toata lumea il gaseste.Sunt curios cum esti tu in viata reala, la ce ciudatenii scrii aici.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Toata lumea il gaseste, daca vrea. Fiecare are bolul lui de budinca, facut special pentru el.

| Emma30555 a răspuns:

O sa găsești, sunt destui băieți educați

| Anonima54444 explică (pentru Emma30555):

Eu sper că mai sunt băieți educați și cu capul pe umeri. Bănuiesc că sunt puțini la număr.

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

Ea vrea barbati. Imi si imaginez cati barbati ( nu baieti) a intalnit ea de fapt la doar 19 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Intră imediat Plato s-o combine

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Shh acolo ca deja incepusem numaratoarea inversa. Anul nou e minicuna pe langa asta.

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Am întâlnit vrei 3 BĂRBAȚI și câțiva BĂIEȚI, înțelegi acum? laughing Nici unul nu a fost bun. Cel de 25, mai idiot ca unul de 18. Să știi că se poate. Dacă nu te atrage, de ce să te complici? Refuzi și îți vezi de viață!

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

happy a întâlnit probabil niște adolescenți ca asa era normal pana acum

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Va salut pe amandoi, sper ca nu v-am dezamagit.

| Emma30555 a răspuns (pentru Anonima54444):

Nu sunt asa putini. Trebuie sa schimbi mediul puțin. La facultate nu ai întâlnit băieți mai finuți?

| Endoryus a răspuns (pentru Anonima54444):

Refuzi și îți vezi de viață! Foarte corect! Dar nu ma pot abtine sa nu ma intreb, cum de atragi numai ratati? TI-ai pus intrebarea asta?

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Nu pot spune că am atras numai ratați! laughing Mai bine să îi numim PROFITORI. De ce as fi cu unul care mă place doar pentru cum arat? De ce as fi cu unul care mă place pentru diverse scopuri? As fi fraiera să fac asta! Astept unul care să mă placa pentru ceea ce sunt eu, pentru cum sunt eu. Intelegi? Deci "ratații" nu au șanse!

| Anonima54444 explică (pentru Emma30555):

Sunt două tipuri de baieți la facultate, băieți timizi, care nu scot nici o vorba și baieti prea tupeiști care urmăresc doar sa "marcheze" ceva, înțelegi tu! Nci unul, nici altul nu e bun, nu e ce vreau eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Caste câte conturi mai ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Dar poți să ne spui de ce ar vrea cineva să fie cu tine
1 motivlaughing)

| mgtow a răspuns (pentru Endoryus):

Poate are pretentii la unu cu salariu de 3000€ pe luna, ii dadeam eu suma aia de fugea imediat la masa fara discutii.

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Spune-i lui nevermore ca eu nu sunt sanatos la cap.

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Stai liniștit, nu duc lipsă! Nu umblu după bani, am! Nu mă impresionează nici banii, nici averile! laughing Da, am pretenții la unul cu serviciu stabil, sa se întrețină singur, nu mămica! E ceva greșit?

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut ca iar incepi cu abureala ta tampita dar vad ca aici ai avut dreptate dupa raspunsul dat lui Hecate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Ce abureală și ce raspuns

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti da omul mura in gura ( vot plus app la raspunsul adresat lui Hecate ) dar el tot nu se prinde. Cand sunt pretentii dar degeaba, e prostia mea, nu altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

A, deci e caste

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Cine ce este?

| mgtow a răspuns (pentru Anonima54444):

Nu.i gresit eu stau singur dar am 28 de ani prin uk cu servici si masina

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Mă bucur pentru tine.

| DorelExpertu a răspuns (pentru anonim_4396):

Plato ii face concurenta lu Ray?

| mgtow a răspuns (pentru Anonima54444):

Hai cu mine

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Poftim?laughing

| mgtow a răspuns (pentru Anonima54444):

Sant singur am servici, si masina de iti curg balele tu vi cu mine te angajezi si stam impreuna.

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Lasă glumele. Nu mă impresionează mașinile, lucrurile materiale. Poate una care duce lipsă sau asta caută, o să pună botul. Eu stau cu tipul, nu cu mașina lui. laughing Sper să îți găsești pe cineva de acolo, să îți iubească mașina și pe tine, de asemenea. laughing

| mgtow a răspuns (pentru Anonima54444):

Problema ar fi ca daca vi aici mai incolo cine stie pleci cu altul si ma lasi pe mine, asa au facut multe romance iesite din tara. Eu am devenit mgtow la fel ca tine speram la cineva cu care sa impart viata dar nu mai e nicio sansa s-a dus visul de familist sau sa fi implinit cu cineva

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Din păcate, cam asa se intampla. Majoritatea cand ies din țară uita ce lasa in spate, de unde au plecat. Nu vin, stai liniștit. big grin Eu m-am plimbat destul prin afară. Caută una de vârsta ta. Succes! Chiar îți doresc numai de bine, să găsești ce îți dorești. big grin

| Endoryus a răspuns:

V-ati gasit toti azi ce naiba. Cred ca v-ati vorbit pe Facebook. E prea mare coincidenta deja, las-o naiba de treaba laughing

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Despre ce coincidență vorbești? laughing

| Endoryus a răspuns:

Nu imi mai raspunde. Mi-am dat seama de raspunsul la intrebarea mea cand am citit ce i-ai zis lui ceapa. E clar.

| Sonia822 a răspuns:

Cand o sa gasesti ceva potrivit, o sa simti. O sa ti se faca dor mereu sa fii cu el, o sa simti stomacul fierbinte cand e langa tine. Poate dura si 10 ani pana il gasesti, si dupa ce il gasesti nu se stie daca ramane cu tine. Nu dispera, si mai ales nu simti presiune din partea nimanui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 19 ani toate vreți relatii serioase
laughing))

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Aproape 20, SUBLINEZ! laughing Păi da, nu sunt genul să mă culc cu toți și să mă las dusă de nas. Bineînțeles că vreau ceva serios, mereu am vrut și așa o să fie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei o relație de scurta durata...te aștepți ca prima ta relație sa dureze pana la ‘danci bătrâneți? N-ai experiența, n-ai nicio idee cum ar trebui sa te comporti, ai doar pretenții.Esti sigura ca ești pe măsura lor? Barbatii aia pe care îi vrei tu nu prea caută tipe de 19 ani, pentru ca nici ei n-au vârsta asta.Nu ca n-ai putea fi atrăgătoare la 19 ani laughing, dar in general nu ești si matura.Cu accent pe in general.Ca ești sau nu o excepție, rămâne de văzut.
Nu totul se rezuma la flori si bomboane.Nu vâna printul din povesti calare pe cal alb ca n-ai sa-l găsești.Si sincer nici nu știu de ce ai vrea asa ceva de plictisitor.Gusturile nu se discuta...

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Da, mă aștept ca prima mea relație să dureze! Fiindcă sunt atentă la partener, și nu sunt cu primul venit. Din moment ce stiu ce pot să ofer într-o relație, adică tot ce e mai bun, mă aștept ca și celălat să facă același lucru! Deci de ce nu ar merge până la adânci bătrâneți? Argumentează! Când 2 oameni funcționează împreună, va merge, crede-mă. Dacă tu ti-ai luat numai ##### sau femei care te-au înșelat sau te-ai dezamagit, nu e de condamnat că nu a mers la tine sau la vecinul! Crede-mă, sunt atât de matură, încât nu mi-am tras-o cu tipii care indiferent ca aveau 19 sau 25, asta urmăreau! Scuză-mi limbajul, dar imi permit pentru tine. big grin Bomboane și flori? Da, le apreciez, dar nu mă încălzesc. Tu ai citit ce am spus eu mai sus? Te rog să citești și mai vorbim, dacă ești suficient de bărbat încât să nu mai vorbesti de sus altora. big grin

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

N-am experiență, dar stiu ce imi doresc! Asta e mai important! laughing Ce ajută experiența unei femei de 35-40 de ani? Dacă ea nu știe nici până atunci ce își dorește și se culcă cu toți și are o viață haotică? laughing Fiindca nu știe ce își dorește sau pur si simplu asta isi doreste! Însă aici experiența nu mai e luată în calcul. Deci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Sunt fata.Serios.Asa eram acum 5 minute.Nu cred ca s-a schimbat asta între timp.
"Tot ce e mai bun" Hai ca ești si modesta.Nu,nu poți oferi tot ce e mai bun.Nu ești perfecta ca sa poți face asta.Pe lângă asta, nu ai deloc experiența si ai pretenții tampite.Asta nu se încadrează in "tot ce e mai bun".
Pentru ca nu trăiești in basme, de aia.
Si dacă nu ți-ai tras-o cu ei, ce-ai câștigat? O spui de parca ai fi descoperit leacul pentru cancer.
Greșești.Din moment ce ai 0 experiența, habar n-ai ce-ți doresti.Doar crezi ca știi.Lucrurile se vor schimba.n-am de ce sa stric eu surpriza.
Dacă se culca cu toți nu înseamnă ca are o viața haotica, dimpotrivă, știe ce vrea.
Deci tot imatura rămâi laughing

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ești fată, rămâne valabil ce am spus. Să zicem doar că rescriu pentru genul feminin! laughing Însă ești frustrată rău și am observat că te lauzi cu experiență pe aici. Învață să vorbești cu oamenii de la egal, la egal, chiar și în mediul virtual. Când dai un răspuns altora, poți să îl spui prin prisma experienței tale personale dacă dorești, însă nu poți să judeci și să vorbești de sus. Asta mă dezgustă la oameni. Pentru mine ești un simplu utilizator anonim. Trist? Poate. Și experiența ta, nu mă interesează deloc.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Perfectiune nu exista, meditează la asta! Nu trebuie să fii perfect ca sa poti oferi tot ce e mai bun într-o relație. Oferi în felul tău, te completezi cu celalalt. Se vede că nu știi prea multe pe subiect, îți dai cu părerea că să te aflii și tu in treaba. laughing E trist ca exista oameni cu așa gândire. Imatură imi pare ca esti tu. Sau ce ești, ca te ascunzi pe un cont anonim și te lauzi cu experiență. Repet, eu stiu ce imi doresc, sa fii sigura de asta. laughing

"Dacă se culca cu toți nu înseamnă ca are o viața haotica, dimpotrivă, știe ce vrea"

Da, știe ce vrea laughing Știe că vrea să fie o "damă de companie", corect? Pff, ma indoiesc si de varsta ta, si de asa-zisa experienta a ta. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Sper că trollezi.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Tu nu ai somn? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Arată-mi unde am menționat ceva legat de mine sau de experiența mea aici.Chiar sunt curioasa.
Si pe mine ma dezgusta oamenii, semanam!
Tot spui ca ma laud cu experiența mea...aia nu e lauda.Nici măcar aroganta. Daca nu ai fi facut afirmații tampite nu ți-as fi zis nimic de mine(nu aici, la celelalte întrebări, ca la asta n-am zis nimic legat de mine). Lauda(sau prostie) e ce faci tu in toate intrebarile tale despre puritate si absolut.
Știe ca vrea sex.Pana si un copil de 5 ani ar înțelege
Îndoiește-te.E singurul lucru inteligent pe care îl faci.Nu-s ironica, dacă asta crezi.N-ai niciun motiv sa ma crezi.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Deci ești fată sau băiat până la urmă? Ești CURIOASĂ, dar nu ești IRONIC.

Off, cum va ascundeti fără sens.

Eu zic sa faci o analiză la ceea ce spui altora, sa o faci mai cu atentie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

O litera nu-mi schimba sexul...dar știi deja ce sunt.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Nu ești în măsură să îmi spui mie că e singurul lucru inteligent pe care îl pot face. Nici nu știu ce ești, fată sau băiat, dar stai si tastezi aici. Învață să discuți cu cineva, fără să te iei de acea persoana. Atunci o să mai vorbim, așa, refuz sa mai raspund. big grin

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

O literă nu-ți schimbă sexul, adevărat! Dar contează în cazul de față.

Nu, nu știu ce ești. M-ai bulversat total. Nici nu îmi mai pasă. Eram doar curioasa. Continuă să dai "sfaturi" altora in continuare. Chiar te rog să eviți discuția. Nu te ține să vorbești decent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Decența e plictisitoare.
Desi ți-am vorbit decent happy

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

O zi frumoasă îți doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai asteptari prea mari. O sa-ti dai seama dar va fi prea tarziu.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Sunt conștientă. Însă speranța moare ultima, nu? În caz contrar, din greșeli învățăm.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Prima ta greseala a fost sa intrebi aici.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Așa se pare. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E uite mie-mi pari anosta rau
si fac pariu ca esti si stresanta rau si sufocanta

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Ți se pare. laughing Însă nu stau să conving pe nimeni cum sunt. Și răspunsul de adineaori l-am șters, nu sunt genu să mă laud. Am vrut doar să îți răspund la intrebare. E parerea ta, constructivă poate, mersi! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Este foarte bine câ gândești așa, nu trebuie să cauți pe nimeni, trebuie să-i lăsăm pe ei să ne găsească, altfel nu avem nicio șansă la o viață fericită alături de sufletul pereche.
TPU e plin de impostori ai moralității, e un site putred de desfrânare, este foarte bine așa cum ești! Ai un suflet frumos. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti creste sansa sa iti gasesti,,sufletul pereche'',aka o persoana care ti-ar putea fi partener de viata,daca o,,cauti'' si tu? Nu inteleg exact ce vrei sa spui tu prin,,sa-i lasam pe ei sa ne gaseasca''. Cred ca iti imaginezi ca undeva,la liceu,la facultate, in oras sau altundeva, ai sa fi abordata de,, sufletul pereche''. Gandeste-te de cate ori poti fi tu sau colegele tale, abordate de baieti.E numarul asta mare? in cazul tau e cred ca pana acum e 0 sau 1 si e posibil sa nu creasca foarte mult pana la sfarsitul vietii tale.Esti si tu constienta ca nu o sa existe un baiat interesat de tine o data pe luna sau chiar la cateva luni.Deci care e sansa ca unul din putinii baieti care vor face un pas spre tine, sa fie sufletul tau pereche(sa indeplineasca toate cerintele tale)?
Ai spus o chestie stupida la inceput.Cand spui:,, Nu trebuie să cauți pe nimeni, trebuie să-i lăsăm pe ei să ne găsească, altfel nu avem nicio șansă la o viață fericită alături de sufletul pereche''.E exact cum ai fi un pirat si ai spune ca vrei sa vina comorile la tine altfel nu ai nici o sansa sa te imbogatesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te plangi ca baietii care te-au abordat, nu au avut calitatile pe care ti le doreai tu.Este posibil ca in continuare sa fie baieti interesati de tine dar carora sa le gasesti defecte, si este posibil sa fie interesat de tine un baiat pe gustul tau.Eu iti ofer 2 solutii: Cand observi ca un baiat care este interesat de tine dar are niste mici defecte, poate îi oferi sansa sa te cunoasca mai bine.Nu ai sa gasesti NICIODATA o persoana care sa fie exact cum vrei tu,NEVER EVER,pentru ca acea persoana ti-ai imaginat-o tu,e in capul tau.A doua solutie,mai buna decat prima,este sa cauti tipul de baiat pe care il vrei si sa nu astepti sa vina el la tine, pentru ca e posibil sa nu se intample niciodata.
Daca cauti un lucru, ai sanse astronomice mai mari sa il gasesti, decat daca nu il cauti, simplu.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Posibil. Eu nu caut, am spus de 100 de ori că nu mă grăbesc cu asta. Ce a fost până acum, a venit de la sine. Insa e posibil si asa, daca cauți, sunt sanse mai mari să găsești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care a mai venit aici sa citeasca abundenta de raspunsuri (100+)? laughing
On-topic: da o sa gasesti, greu, dar da, o sa gasesti.

| GirlOnline81 a răspuns:

Am o veste tare proasta pentru tine, și anume: o relație nu se face cu așteptări, și tocmai de aceea ești singura, căutând mereu un altul mai bun, mai perfect, mai, mai, mai...
Nu ma crezi? Pai nici nu e nevoie; îți găsești răspunsul in singuratatea ta.

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Nu mă plâng de singurătate.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Anonima54444):

Nu te plângi, dar, in adâncul sufletului tău (știu, n-o sa recunoști), speri sa te vindeci de singurătate. De asta ai scris aici.

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Eu sunt sinceră. Dacă sufeream de singurătate, spuneam. Nu mă simt singură, am familie numeroasă, am prieteni. Faptul că nu am un partener, o relație. nu mă face să mă simt singură. E prea mult spus, exagerat de mult.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Anonima54444):

" Eu sunt sinceră. (...) Faptul ca nu am partener, o relație, nu ma face sa ma simt singura."

Scumpo, neagă pana nu mai poți, este dreptul tău.
Acum, înainte de a ma muta pe un alt topic, vreau sa-ți dau un sfat. Ți-l dau gratis; mai departe este decizia ta dacă ții sau nu cont de el pe viitor.
Singurul lucru cu care un bărbat "trebuie" sa intre intr-o relație (subliniat) serioasă este abilitatea lui de a-ți suporta ție capriciile de femeie. Pana când nu înțelegi asta, n-o sa ai o relație de lunga durata.
In orice caz, mult succes.

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Nu neg, spun cum sunt de fapt. Hai să îți spun ceva. oamenii nu sunt mereu așa cum bănuiești tu. Pe mine nu m-ai citit, însă apreciez încercarea ta. Si iti multumesc pentru "sfat", că te chinui sa explici ceva ce eu stiu deja.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Anonima54444):

Daca m-am abtinut sa nu te "citesc", lasa-ma s-o fac acum.
Esti disperata sa gasesti pe cineva care sa iti stinga flacara inabusita dintre coapse. Singurul lucru care te opreste sa nu ti-o pui cu cineva este pentru ca vrei ca apoi acel cineva sa iti sufle in fund zi de zi. Insa tu stii prea bine ca asta e ca o sabie cu doua taisuri, fiindca in realitate nimeni nu iti poate garanta ca dupa sex, acel tip o sa se poarte ca un gentleman ori ca un ticalos.
Iti suna cunoscut scenariul? Eu cred ca da, dar, desigur, o sa negi din nou.

Off topic: AlphaAttitude, ti-as trimite un emoticon-care-roseste, dar habar n-am cum. Rar te vede omul!

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Pff, stați aici și va pierdeți timpul. Tu crezi ca eu am timp sa stau non-stop pe telefon sa va raspund? laughing Eu zic sa iti vezi de treaba ta dragă și nu te mai băga în seamă. Nu am timp să îți citesc parerile. Cine te crezi tu? laughing O seara frumoasa si lasa-te, că nu ești bună. laughing Nu ti-am citit răspunsul, n-am timp de prostiile tale.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Anonima54444):

Stiu, draga mea, stiu. Cred ca tare greu iti este sa te tot muti de pe un cont pe celalaltwinking.

P.S: o seara frumoasa si tie.

| Anonima54444 explică (pentru GirlOnline81):

Tocmai am făcut un grătar cu prietenii la mine acasă. Era frumos din partea mea să stau să mă contrazic pe internet cand ei sunt in curtea mea? Nu prea cred. Poți să crezi ce dorești, nu îmi pasă. Si poti sa fii sigura ca am doar contul acesta. Nu imi permite timpul să schimb conturile, cum o faceți voi. Îți mulțumesc!

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu aveti mila oameni buni, vorbesc serios laughing.

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Te plictisești rău de tot? laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Anonima54444):

Toti care intru aici o fac din plictiseala.

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Eu tot din plictiseală intru, în timpul liber. Si putina curiozitate, să mai citesc aberațiile unora la postarea mea. big grin

| OldSoul a răspuns (pentru GirlOnline81):

laughing Uat?

Nu ma lasa TPU sa spun doar "uat" laughing

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OldSoul):

Poti sa razi cat vrei, dar n-am sa-mi cer scuze pentru faptul ca te citesc cu placere pe unde-mi sari in ochi.
tongue

| OldSoul a răspuns (pentru GirlOnline81):

Aaa laughing
Multumesc, credwinking

| OrdanKarris a răspuns:

Si de ce as dori eu, un tanar de 29 de ani o relatie serioasa cu tine, asa, DIN TOPOR? Ce ai tu de oferit mie daca as alege relatie serioasa cu tine? Apropo, unde tu strambi din nas, exista alte 3 fete care sunt mult usor de abordat, interactionat, stabilit o conexiune (sexuala + spirituala). Tare banui ca vei dori un mosneag de 54-60 de ani. Eu personal nu iau relatiile in serios. Relatia o ofer eu ca barbat daca consider ca meriti si ca esti pe unda mea.

| OrdanKarris a răspuns:

Te ajut eu: "Acum nici dreptul la replica nu mai ai" rolling on the floor

| Nimeni10 a răspuns:

De mine ce mai zici la 22 n-am avut niciodata prietena laughing

| xRaduC a răspuns:

Cea mai buna relatie pe care o poate avea cineva este cea cu el insusi. Daca nu te iubesti suficient de mult pe tine si nu te respecti inseamna ca nu esti pregatita pentru o relatie cu altcineva.
O relatie cu altcineva presupune multe schimbari, si in acelasi timp, trebuie sa iti dai seama ca e nevoie sa respecti anumite "reguli". Una dintre acestea ar fi sa ii lasi LIBERTATEA celuilalt. Pe masura ce vrei sa fie "al tau", cu atat devii mai posesiva. Asta nu inteleg oamenii din zilele noastre. Iubire adevarata sau sete de avutie? Ce este?
Stateam si ma gandeam zilele astea, ca iar m-a apucat un soi de isterie legata de iubire: a inceput sa imi placa dintr-odata de o fata de la mine din liceu si faza e ca... Nu ne cunoastem! xD. Nu prea am nici cui sa ii cer ajutorul sa ma combine cu ea, deci voi fi nevoit sa ma duc singur. Am un plan destul de bun: sa fiu eu insumi. :)
Acum am considerat toate posibilitatile, de la cele mai rele, la cele mai bune si am ajuns la concluzia ca orice as face, atat timp cat fac ceva, e bun.

Sa stii ca noi suntem cei care alegem cum sa vedem lumea. Daca traim cu impresia ca "toti barbatii sunt in nu stiu ce fel" sau "toate femeile sunt nu stiu cum", atunci, ghici ce? Universul ne va da asta! Noi suntem proprii nostri creatori ai realitatii! Daca ne gandim ca va fi bine, vom primi bine! :)

Vreau sa iti fac o recomandare: https://www.youtube.com/channel/UCjt7bEwtlk6A6f_CiY2ZOlQ

Uita-te la clipurile lui (daca vrei). Pe mine m-au inspirat cu ADEVARAT. Mare parte din ce ti-am zis pe aici vei gasi la el. Frumos caracter!

Sa te gandesti bine la ce am scris, iti spune un om care nu a avut niciodata relatii! :))

Apropo, pentru ceilalti care imi citesc comentariul, si voi puteti urmari canalul. Este cu adevarat INSPIRATIONAL! Daca nu va place, nu il mai urmariti si gata, e alegerea voastra.

| Anonima54444 explică (pentru xRaduC):

Așa e! Poate o să mă uit când am timp. Mersi!

| SEMIHA a răspuns:

Oarecum pare ciudat, de ce să nu recunoaștem cu toții? În ziua de azi, fetele sunt libertine, își încep viața sexuală de pe la vreo 12-13 ani. Majoritatea fetelor de vârsta ta sunt foarte ușor de păcălit. Tocmai îmi povestea zilele trecute un prieten despre o întâmplare a unui tip din oraș de 31 de ani, care a lasat-o însărcinată pe una de 15 ani. Se cunoscuse într-un club. Tuturor le plac pustoaicele, unii recunosc, alții nu. E de apreciat ca tu nu te lasi pacalita așa ușor si poate că asta ii deranjeaza pe bărbați. O sa iti gasesti si tu pe cineva la timpul potrivit. E prea devreme pentru tine sa spui ca esti dezamagita de barbati. Asta o sa vezi cu timpul, cand experimentezi.

| LuluOneMillion a răspuns:

Te iubesti prea mult pe tine, si vrei sa o faca si altcineva, in felul cum vrei tu, esti egoista, peste masura. Invata sa iubesti si mai apoi vei fi si iubita. Lumea nu se invarte in jurul tau. Daca ai de gand sa-mi raspunzi cu contraziceri, nu te obosi, acelea iti vor veni doar ca nu accepti cum esti.

| Anonima54444 explică (pentru LuluOneMillion):

Da, mă iubesc pe mine dar am destulă iubire și de oferit. Ideea era ca nu apăruse nimeni care să merite sentimentele mele. Accept foarte bine cum sunt, o pretențioasă în asteparea a ceva bun!

| Anonima54444 explică (pentru LuluOneMillion):

Și nu vreau ca cineva sa ma iubească în felul cum vreau eu. Ce farmec ar mai fi? Din contra, să mă iubească în felul lui pentru ceea ce sunt eu. Și tu vrei să citești oamenii, dar nu prea îți iese.

| LuluOneMillion a răspuns (pentru Anonima54444):

Gandeste-te si cum te vad altii din cauza asta. Despicabil.