| Thecurious a întrebat:

As vrea sa comentati urmatoarea idee, pe care mi-am forma-o in urma unei meditatii :
Omul ar trebui sa aiba propriile opinii; sa ia propriile decizii; sa faca lucrurile asa cum isi doreste; sa isi aleaga cariera, fara sa fie constrans de cineva; sa invete sa fie independent ( pe piciorele lui ) - sa nu se coformeze unor tipare sociale, daca el simte ca ele-tiparele- nu il reprezinta; sa isi puna, intotdeuna, intrebari despre orice si cred ca mai puteti dumneavoastra completa, caci ati prins ideea.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu daca iti niste sfaturi, inseamna ca iti fac un rau?

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Draga Ray, hai sa-ti spun ceva ce poate nu stiai. Sfatul necerut deranjeaza. Sfaturile nu se dau daca nimeni nu le cere. Pace

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am prins ideea că ar trebui. Nu am comentarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă omul nu s-ar conforma unor norme sociale s-ad ajunge la haos.Asta nu înseamnă ca normele alea nu sunt complet cretine.Dar sunt necesare.