| DenqOO a întrebat:

As vrea sa fac un canal de Youtube?
Dati-mi cateva idei

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mananca de pe jos.

| Simpatic a răspuns:

Daca il faci doar de plictiseala sa stii ca nu te vei bucura de niciun subscriber serios, adica o faci asa in van cum multi ne-am facut fara vreun rost.
Daca insa ai ceva de spus sau de aratat fa-o.
Spune-ne despre ce este canalul, la modul general nu cred ca exista.
Cred ca treci printr-o "criza" a adolescentei in care vrei sa incerci cat mai multe chestii dar din experienta iti spun ca nu te ajuta cam cu nimic canalul de Youtube daca nu ai continut puternic, multa munca in spate, pricepere in editare audio-video etc
Eu nu inteleg mistocarela si distractia de o zic si o afiseaza adolescentii in general pe Youtube ori tik tok sau Facebook, o mistocareala din care altii fac bani iar ei raman cu mistoul...
Nu sunt nicidecum impotriva trendurilor sau al retelelor de socializare ori aplicatiilor dar sunt impotriva lucrurilor care nu se fac cu un scop, care nu au un mesaj si niciun motiv sa existe.

| Mayhem666 a răspuns:

Gaming. E trendy in zilele astea. Poti eventual sa-ti faci si un canal de Twitch si sa postezi stream-uri, ca e foarte popular.
Te sfatuiesc sa incerci sa ai canalul in limba Engleza, ca sa ai mai mult succes, pentru ca daca il faci in Romana cu greu ajungi un canal mare, pe cand, daca il faci in Engleza, poti avea o audienta mult mai mare.

Răspuns utilizator avertizat