| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ofer un buchet de flori unei doamne doctor psiholog.
As vrea sa ofer ceva simplu și nu știu ce sa aleg.
La florărie mi se baga pe gat tot felul de aranjamente pompoase.
Sa aleg ceva alb, crini sau cala sau ce anume as putea alege? Exclus trandafirii.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ia un bonsai crede-ma nu o sa dai gres.

Am pus un link mai jos sa iti faci o idee, poti gasi si la Dedeman sau la Auchan mai ieftini dar vezi sa fie in vas de ceramica arata mai frumos.

https://www.flowertime.ro/bonsai/

| Eireann a răspuns:

Lalele rosii si galbene - sunt frumoase si vesele dar si simple, nu trebuie sa pui tot felul de ierburi si frunze de umplutura. Ideea cu bonsaiul e buna sau chiar un ananas.