| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să reclam la poliție niște vecini care ne deranjează cu muzica lor.
Aceștia dau muzica la maxim toată ziua și nimeni nu mai are liniște deloc.
Când sun la politie, cum ar trebui să vorbesc, ce să le zic?
Pas cu pas.
N-am mai sunat până acum și nu aș vrea să mă fac de râs.
App, dacă cumva îi reclam, aș putea să le zic să rămân anonim, adică să nu afle vecinii cine i-a reclamat?
Eu doar vreau să îi reclam la poliție și poliția să vină acolo la ei, ca i-a reclamat cineva, fără să afle cine i-a reclamat.

Va rog să-mi spuneți ceva că nu-i mai suport.
Înțeleg că ascultâ muzica, dar nu la maxim să se audă până a la mine în casă...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba îi reclami o sa le dea o amendă si atit, dar ei daca află ca tu i ai reclamat vei avea probleme, mai ales daca sunt tigani, te prinde unul si te bate măr.Lasa i in pace cu muzica lor cu tot, o sa se poitoleasca ei intr-un final, sau o sa se auto sesizeze politia si îi amendeaza fara sa fi tu cel care îi reclamă. O sa treaca vreun agent de politie pe strada ta si cand va auzi muzica data la maxim o sa i bată la ușă vecinului tau, stai la bloc sau la curte?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La curte

| alina2k18 a răspuns:

''App, dacă cumva îi reclam, aș putea să le zic să rămân anonim, adică să nu afle vecini cine i.a reclamat?''
Asta nu-mi place la voiwinking astia de va place sa dati cu pixul pe la politiewinking sifonari dar ANONIMI laughing
Daca tot te tine sa chemi politia la oameni acasa de ce nu te tine sa te duci si la vecini si sa le spui ca te cam deranjeaza muzica lor?
winking
Mda, tari in tastatura si face 2 face : ''fără să afle cine i.a reclamat.''
laughing

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Vreau să fiu anonim fiindcă nu vreau să le fac probleme la ai mei.
Ca ai mei au zis ca nu-și bate capul cu ei, cu toate ca îi deranjează.
Da eu nu-i suport și i-aș reclama și mi-aș da și numele ca să vadă că mă deranjează, dar nu pot din cauza familiei mele.

App, nu mi-ai răspuns la ce am întrebat și s-ar putea să nu mai primesc alt răspuns crying

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand suni la 112 iti dai toate datele din buletin puisorwinking

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Doamnă dragă, pot să sun și să reclam acei vecini fără să-mi dau datele. Oricum ei pot să afle cine a sunat dacă vor.

Tot nu mi-ai răspuns la întrebare deloc, și acum chiar nu mai primesc răspuns... crying(((

| PainTech a răspuns:

In Romania sigur se autosesizează politia, mai ales când e muzica tare happy

Buna glumă.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Nu este nici o glumă!
Există lege pentru așa ceva!
Iar legea este lege!