| RAY a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva, dar, sa raspundeti doar daca stiti sigur, sa spunem ca ai un cont neflix si poti accesa cu 4 dispozitive acel cont simultan, ce se intampla daca intra mai multi pe acel cont?

https://www.netflix.com/signup/changeplan

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Nu te poți conecta peste limita de dispozitive din abonament.
Nu-ți acceptă conectarea unui dispozitiv în plus.
E foarte simplu. Conectările se fac pe serverul lor. Serverul contorizează permanent câte conectări simultane sunt de pe contul tău și îți permite doar câte ai în abonament.

9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred că merge.
Am răspuns ca să fac puncte. straight face

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Se refuza conectarea apoi banuiesc

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Probabil. Nu sunt proşti.

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Daca scrie se limiteaza la 4, e clar ca apoi e o limita de a putea intra, dar totusi e cool simultan

| J0B0MAT a răspuns (pentru RAY):

Ai abonament?

| RAY explică (pentru J0B0MAT):

Nu

| alexhadarean a răspuns (pentru RAY):

Crezi ca am nevoie de punctele tale buei?

| alexhadarean a răspuns:

Iei ban

| RAY explică (pentru alexhadarean):

Ai raspuns si tu sa faci puncte, eu acolo am scris ceva