| AngoOra a întrebat:

As vrea si eu sa imi spuneti cateva obiective turistice sau locuri unde as putea opri in drumul meu de la braila la bucuresti.
locuri demne de vazut.
centre comerciale, obiective istorice etc etc

1 răspuns:
| Masca100 a răspuns:

Chiar la Bucuresti exista tot ce ai specificat in intrebare.Si eu voi merge la sfarsitul lunii acesteia la Bucuresti cu clasa(si de abia astept),vom vizita muzee,facultati de arhitectura,design, i-am propus doamnei diriginte sa mergem si pe la cimitirul Bellu, pentru ca ai ce sa vezi.Sa nu uitam de marele poet roman Eminescu, care are si-o statuie in fata Ateneului si il poti si vizita locul de veci de la Bellu.