| Sandor12921 a întrebat:

Astăzi am fost la cabana mea de la țara unde am făcut un grătar cu câțiva prieteni, acolo am o familie cam ciudata (Vecini). Eu am bău o bere la 330 iar prietenii mei cam doua, iar vecinii mei au început sa strige la noi ca le dam exemplu prost copiilor lor (Ca am băut alcool) dar nu mult, maxim un o lădița de bere de 7 beri am terminat 4 oameni, mama și tatăl copiilor lor au început sa strige la noi, sa arunce apa peste gard (Copiii lor văzundu-ne din curte) sunt destul de săriți oamenii, problema e ca au început sa le dea telefon alor mei încontinuu, mesaje etc, cum ca noi le dam "Exemplu prost copiilor noi" au sunat la poliție etc... Eu m-am enervat puțin și le-am spus "Aici nu e spațiu public, nu am făcut gălăgie, ce mai vreți" moment in care au luat un o sticla cu apa murdara, cu pământ și au aruncat-o spre casa mea, murdărește tencuiala, a venit și poliția pentru ca au chemat-o ei, însă mare lucru nu ne-a făcut, ne-au salutat și erau ceva de genu "Cu ce au greșit oamenii, nu înțeleg" Mie acum mi-e frica sa nu otrăvească câinii sau ceva, adică, au strigat când am plecat "Ia-ti adio de la câine ca îl bag la groapa cu prafuri de șoareci". Ce as putea face in situația asta, sa ii mai potolesc puțin, in special pe soțul femeii, ce face scandal din orice, eu nu prea stau in zona, bunicii mei stau, dar situația e la fel și cu ei?

Va rog sa ma ajutați, o metoda prin care sa-i calmez puțin, ca sunt in stare de multe lucuri la ce nebuni sunt

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Sunt niste oameni dusi rau din punct de vedere psihologic.Cu cearta si cu amenintarea nu o sa ai nici un rezultat.Eu propun urmatorul lucru(din propria experienta cand am avut pentru 2-3 ani o colega extrem de rea voitoare)trebuie imbunati si asta numai daca vrei:vorbeste-le frumos si cu calm ca unor oameni cu coeficient de inteligenta foarte scazut(ca de acolo porneste totul)sunt convinsa ca mai sunt si invidiosi deci serveste-i frumos cu ceva si mereu sa zimbesti si sa vorbesti frumos si cu calm.Trebuiesc imbliziti, sper ca se poate si sper sa am eu dreptate ca doar de asta au nevoie:sa fie bagati in seama si serviti cu ceva (psihologic asta cred eu ca este baiul)Si eu cand mereu am vorbit frumos cu colega aceea rea si mereu i-am adus cate ceva cadou (nu mare lucru dar sa se stie bagata in seama si stimata)imediat e devenit foarte de treaba cu mine.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Arunca cateva cocteluri molotov pe geamul casei unde sta si se va invata minte, noaptea cand toti doarme. Sau o idee mai buna ca sa nu lasi copii aia fara acoperis niste vopsea torni in sticle si arunci vreo 3 sa aiba ce repara dupa

| Sandor12921 explică (pentru mgtow):

Nu mai vreau sa îmi bat capul cu ei, sunt niște prosti, mi-au otrăvit câinele... in fine, oameni fără minte și de zice "Bătrânii sunt înțelepții" o pla sunt înțelepți ca majoritatea pupa lingurițe in plimba pandemie, sunt necivilizati și cred ca totul li se cuvine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt ne buni în relația cu tine. Să te gândești la asta, cum să îi faci să redevină buni.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu politia trebuia sa vorbesti, pentru ca ei tulburau linistea. Iar treaba cu cainele e amenintare.
Daca era un echipaj de politisti cu macar 4 clase, ii luau la intrebari pentru motivul solicitarii lor, si ii puteau amenda lejer cu 1000 de lei.
Dar se pare ca aia de la tine nu au cele 4 clase, si prefera somnul in Logan.

| Sandor12921 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E un sat uitat de lume unde e cabana, tineri nu prea sunt acolo, poliție, cam o numeri pe degete, eu la cât de rar merg acolo, asta a fost prima data când am văzut poliția in sat. Se pare ca nu mai am nici câine? Nici nu mai știu ce sa zic