| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Astazi am vazut un tanar roman care avea 3 saci plini de sticle, omul asta ar trebui respectat si sa ii ofere guvernul o casa si o slujba, nu este ca boschetarii aia care cersesc non-stop! sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca doar cine a stat vreodată de vorba cu ei, știe ce drame au în spate, nu trebuie generalizat Omul despre care a vorbit userul, muncea, nu trebuie judecat, unii dintre ei sunt doar amărâți, nu sunt periculoși, au și niște dizabilități probabil, dar numai ei știu ce povesti ascund. Vad bătrâni care stau cu un cantar lângă și așteaptă niște bănuți sau alții canta la un instrument pe lângă centrele orașelor, sunt amărâți

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

- să sa ii ofere guvernul o casa si o slujbă- așa zici tu.
Dacă guvernul s-ar ocupa cu oferirea de case și de slujbe, aș fi de acord cu tine. Doar că guvernul are o altă treabă, să conducă țara.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca studiai specimenul pana la capat, aflai ca are ajutor social, voteaza PSD, iar banii pe care ii primeste pentru reciclare, ii bea.
Job-uri sunt peste tot, la mine in oras nu cred ca exista firma sa nu angajeze oricand oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Bineinteles! Primesc si locuinte sociale, de obicei in cladirile monument istoric, din centrele oraselor. De aia nu poti sa te plimbi linistit prin centrul vechi la anumite ore, ca e plin de asistati social care au timp de "smechereala" pe strada.
Cunoaste mai de aproape specimenele astea, sa intelegi despre ce e vorba. Eu i-as eutanasia pe toti cu amestecuri pe baza de alcool, fara remuscari. Ar fi toata lumea fericita.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nici eu, dar in toate orasele e cam la fel. Plin de ciori in cladirile perioadei austro-ungare, in special. Jos spatii comerciale, sus ciori tinute de PSD, puse pe furat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Emma30555):

Eu am stat destul de aproape de oamenii de genul, putini sunt intr-adevar oameni buni, nedescoperiti.
Nu cred ca exista om muncitor (si cinstit), care sa nu aiba destule sanse cat sa se ridice, in societatea (romaneasca) de acum. Dar daca incerci sa ridici unul din asta, pe undeva o sa te dezamageasca. Ori cu lene, ori fura, ori mai stiu eu ce...
Stiu la cate munci am fost eu, si nu gaseam oameni. Incepand de la fan (iarba cosita), pana la dat zapada, si alte treburi simple. Cei care ajung boschetari au o problema care nu ii lasa sa se integreze, in general.
Multi sunt cu vicii, de la pacanele, tigari si bautura, pana la halucinogene.
Am si vazut oameni ok, cu job, care au ajuns boschetari din cauza alcoolismului.

| Emma30555 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu cred ca doar cine a stat vreodată de vorba cu ei, știe ce drame au în spate, nu trebuie generalizat Omul despre care a vorbit userul, muncea, nu trebuie judecat, unii dintre ei sunt doar amărâți, nu sunt periculoși, au și niște dizabilități probabil, dar numai ei știu ce povesti ascund. Vad bătrâni care stau cu un cantar lângă și așteaptă niște bănuți sau alții canta la un instrument pe lângă centrele orașelor, sunt amărâți

| alina2k18 a răspuns:

L-ai intrebat tu daca si-a cautat de munca conform studiilor lui si NU si-a gasit?
De ce ar trebui sa ii ofere guvernul o casa? De ce lui si nu altuia?

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Vorbesti de parca Guvernul Romaniei ar fi vreo fabrica de bani.

| Vikaa a răspuns (pentru mentholinks):

Pai e, ca fura de la populatie si are de unde, mai ales Werner care e mai mult prin vacante decat in tara.

| mentholinks a răspuns (pentru Vikaa):

Cine e Werner ca n-am auzit de el? E de origine neamt?

| Vikaa a răspuns (pentru mentholinks):

Klaus Iohannis, nu iti stii presedintele?

| mentholinks a răspuns (pentru Vikaa):

Ba da, dar nu stiam ca il cheama si Werner.