| Thecurious a întrebat:

Astazi, cand am intrat in mall-singurul din orasul meu, am vazut afisat la intrarea in cladire un poster urias pe care scria celebrul slogan "#sieu".
Ati mai intalnit cazuri similare?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am vazut chestia aia pe net langa un afis de Romania vrea autostrazi

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

România vrea autostrăzi.Nu ai cum să înțelegi asta, dacă nu eşti şofer.

| Endoryus a răspuns:

Daca e prostia aia din USA cu "Metoo", vai de voi laughing

| Thecurious explică (pentru Endoryus):

Nu. Presedintele Claus Verner Iohannis si-a exprimat sustinere pentru protestul transportatorilor, la pupitrul prezidential a spus : "sieu", adica si el vrea autostrazi.

| Endoryus a răspuns (pentru Thecurious):

Atunci e bine. Credeam ca ajunge moda si prin Romania cu prostia aia.

| Thecurious explică (pentru Endoryus):

De ce o consideri prostie?
M-am lamurit de ce #rezist e o prostie, insa nu sunt convins in ceea ce priveste miscarea "Metoo".
De unde stiti ca actritele, care s-au solidarizat nu au dreptate?
Poate ca acei regizori chiar sunt vinovati.
Am primit argumente logice, care va sustin concluzia, insa, asa cum sunt din fire, nu pot crede pana nu am dovezi clare.

| Endoryus a răspuns (pentru Thecurious):

Nu e zi pe calendar sa nu se afle ca nu stiu ce panarama a acuzat pe nedrept viol sau alte prostii. Nu zic toate de acolo mint dar clar nu le cred pe toate. Plus ca a escaladat foarte prost chestia aia. Chiar ma uitam zilele trecute la video-uri cu Jordan Peterson si asa zisa "metoo" minciuna. Poate a fost initiata chestia cu intentii bune dar mai nou, toata lumea e violata. Astept cat de curand sa se dea si barbatii violati. Cireasa de pe tort.

| Thecurious explică (pentru Endoryus):

Cum e posibil ca atat de multi barbati, cu functii importante, sa fie violatori sau poate doar cativa au intrat in vizorul lor?

| Endoryus a răspuns (pentru Thecurious):

Violatori nu as zice. Diferenta de la un handicapat care violeaza la un pervers. La ce gen de pervers ma refer acum. Ala care zice " ridici fustita si primesti rolul". Dinastia cred ca sunt dar clar nu toti. Plus ca am mai zis. Multe mint. Ultima despre care am citit spunea ca a fost violata de 3 barbati, parca. Haios sa apara video dupa 2 saptamani cu el la un peco bagand benzina la ora exacta in care jegoasa aia mintea ca era violata. Nu am citit tot articolul sa vad ce zice si de ceilalti 2.

| Thecurious explică (pentru Endoryus):

Si in Parlamentul Europen au fost acuzatii de abus, probabil cu caracter sexual: "Parlamentul European a convocat o sesiune ca răspuns direct la campania #MeToo, după ce a dat naștere la acuzații de abuz în Parlament și în birourile Uniunii Europene din Bruxelles. ".

| Endoryus a răspuns (pentru Thecurious):

Witch hunt. Asta a devenit prostia aia. Vanatoare la ceva ce nu exista. Ce vinovati au fost descoperiti deja.