| anonim_4396 a întrebat:

Astazi sau facut 44 ani de la cutremurul din 4 Martie 1977, l ati simtit?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Nici nu eram nascuta atunci.
Dar anunta venirea mea pentru ca sunt nascuta pe 4 martie.

| anonim_4396 explică (pentru dragodana):

În ce an te ai nascut?

14 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Aveam 6 -7 ani.Parintii au spus ca s-a miscat usor lustra.
Sunt protejata de munti, nu prea se simt cutremurile

| aumih16 a răspuns:

Vai groaznic a fost! nu am trait atunci dar au murit o gramada de lume de oameni! blocurile scala si continental au fost cele mai afectate! i-am pierdut atunci pe toma caragiu impreuna cu alexandru bocanet! au mai fost si eliza petrachescu! doina badea! filofteia lacatusu! anatol e. baconski! tudor stavru! alexandru ivasiuc! veronica porumbacu! corneliu m. popescu! mihail petroveanu! cam acestia au fost! sunt interesante si filmele legate de cutremurul din 1977! mai ales acela mai presus de orice! vocea lui victor rebengiuc! cand zice spune mai presus de orice! viata! apropo il gasiti pe Youtube acesta dar in color! eu l-am vazut la cinemaraton alb negru! dumnezeu sa ii ierte pe cei care au pierit! si care numai sunt printre noi! personajele cheie in acest cutremur si care au jucat un rol important in aceasta tragedie au fost mircea diaconu! ovidiu iuliu moldovan! ion caramitru! ion besoiu! octavian cotescu! jean constantin! victor rebengiuc! tanase cazimir! gina patrichi! leopoldina balanuta! tudorel filimon! zephi alsec! si altii! toti au fost acolo pentru toma caragiu! pentru el au venit! era colegul lor de teatru! fie ca au jucat cu el! fie ca nu au jucat cu el! dar au fost colegi! m-a ingrozit sa aflu cum a fost gasit toma caragiu dupa sase zile si sase nopti! daca alexandru bocanet mai era intreg cand l-au gasit! toma caragiu insa era albit brusc si schimonosit la fata! de ceilalti ce sa zic spun stiu ca doina badea a murit in lift! asa si-a gasit sfarsitul! ce mai ramasese din ea era o mana care avea si verigheta la ea! tudor stavru in incercarea sa de a salva pe altii! a murit si el! pacat mare pacat de ei! ce destin crud au avut! dar viata merge inainte! eu ma rog sa numai existe un cutremur cum a fost asta! atata tot! desi nu stii niciodata cand poate aparea unul la fel! identic! poate chiar mai mare decat asta! avem oricum patru pete negre in tara asta! adica revolutia! mineriada! cutremurul! si colectiv! care este mai recent! cam astea ar fi! bineinteles mai sunt si altele!

| NotNamed a răspuns:

De la 1977 pana la 2002 mai e de trait mult.

| danaieladaniela a răspuns:

Da,il simt

| whatisthis19 a răspuns:

Bunica mea la simțithappy, pe atunci aveam -31 ani

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

S-au* si nu, nu l-am simtit, fiindca nu eram pe lume atunci.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Nu m-am nascut atunci =)

| iuliaOK a răspuns:

Da' el m-a simțit pe mine?

| AnnabellaBB a răspuns:

S-au*

Nu l-am simtit?
M-am nascut in 93’

| vodami92 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

E ok si eu sunt nascut in 92'

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Am de abia 17 ani

| AntoniaMocanu1995 a răspuns:

Nu eram nascuta.

| Alinuuta a răspuns:

Sunt nascuta in 81, deci nu am fost martor la cutremur