| anonim_4396 a întrebat:

Astept Craciunul, voi nu?

27 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Acum ca mi-ai adus aminte, de abia il astept! Si sa merg cu colindatul.Desi nu stiu daca anul asta voi mai merge.

| zurick a răspuns:

Il astept cu nerabdare.Una dintre zilele in care te simti total implinit.

| TheStory a răspuns:

Normal, este cea mai tare zi. Primesti cadouri, ai zi libera, te disatrezi, afara ninge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua, ma numesc Craciun Vasile, ce dorinte aveti? tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un off road bike, kawasaki sau yamaha sa fie big grin

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa gasesc niste ochi negri, mosule

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici ca ai pretentii, altceva ca am lichidat stocul tongue

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

E ca si aranjat, din doi pumni se rezolva laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Un Malamute Alaskan. Haide, e imposibil sa nu ai asa ceva, esti aproape de nord. Altfel nu voi mai crede in tine si vei disparea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia, gata! nu mai raspundeti la intrebarea mea fara aprobarea mea! de acum incolo imi trimiteti mesaj si voi spune daca aveti voie sa raspundeti sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu astept in special iarna. Nu prea imi place mie Craciunul asta pentru ca de fiecare data ai mei fac chestii traditionale cum ar fi mancarea specifica iar eu, fiind semi-vegetariana nu mananc mai nimic in perioada aia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Spune-le sa-ti faca ceva pe placul tau, doar nu se gandesc numai la ei si nu sparg traditia daca fac ceva in plus, sunt atatea prajituri, mancaruri vegetariene pentru sarbatoarea asta.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Semi-vegetariană? adică?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Ai mai vazut tu peste sau salata pe masa de Craciun?!" -asta mi-ar spune, cu siguranta. Si nu e neaparat ca se gandesc numai la ei, doar ca mna, sunt genul de persoane care tin mult la traditii. Meh. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Din tot ce inseamna carne, mananc doar peste si in rest, absolut orice.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Meh, peștele e bun, da nu prea ține de foame.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Mda, stiu dar oricum, mananc ca sa traiesc, nu traiesc ca sa mananc. laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi de asta mănânc eu carne. Dacă nu bag zilnic în mine o bucată dintr-un fost animal mă simt veșnic flămând.
Da chestia asta cu semivegetarianismul, o faci pentru sănătate sau e doar moft?

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Cei care fac asta doar pentru un moft sau pentru a slabi
, o fac pe termen scurt, gen maxim cinci luni. Eu sunt asa de vreo doi ani jumate deci iti dai seama.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu-ți place carnea sau vrei să apuci suta? thinking

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Deci nu-mi place carnea. :p si chiar nu asa vrea sa traiesc exagerat de mult. Adica ce mai poti face dupa 70j de ani?

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

70? da nu-i cam mult? după vârsta impotenței și când nu mai ești în stare să bagi un sprint sau să dai un pumn, chiar nu mai ai ce să faci...
Meh, carnea e cea mai bună legumă. N-are cum să nu-ți placă.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

"Carnea e cea mai buna leguma." Misto mod de a o spune. laughing

| georgeta27 a răspuns:

Si eu il astept.

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Eu da

| RandyMarsh a răspuns:

Cine nu il asteapta? Liniste si bucurie in familie, ziua in care incercam sa uitam de toate grijile.
Dar imi pare rau de cei fara posibilitati.Aceasta zi doar le aduce aminte ca nu au. sad

| Wøodenpints a răspuns (pentru RandyMarsh):

Și de ce nu poți să faci toate astea în oricare altă zi din an? Teoretic, de crăciun nu se întâmplă absolut nimic special.
Îmi și imaginez ce viață crispată și tristă trebuie să ai dacă aștepți o banală zi de 25 decembrie (parcă pe 25 era, nu?) să ai parte de liniște, bucurie și să uiți de griji. Chiar așa, ce te oprește să faci asta în oricare altă zi din an?