| RAY a întrebat:

V-ati îndeplinit măcar un scop de la 1 ianuarie?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Acela de a prinde si viitorul 1 ianuarie, momentan imi iese

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca da, desi nu este exact la ceea ce m-am asteptat.

Inca o dovada ca... (cel putin la mine) ce ne propunem sa facem in scopul de a fi fericiti, nu este si ceea ce ne face, in cele din urma. Sau am eu probleme cu asta laughing

| Mosotti a răspuns:

Nu mi-am indeplinit nici un scop.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu cum se face dar de fiecare dată când imi plănuiesc ceva "fac anul asta" intervine altceva sau imposibilitatea de a împlini ce mi-am propus.
Deci, deja suntem aproape pe la jumătatea anului si inca nu am făcut ce mi-am propus.

| RAY explică (pentru Freya1):

Asa si eu

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

laughing
Eu am zis ca imi termin casa ca anul trecut sa câștigat acceptabil, dar ce sa vezi, anul asta am avut cheltuieli neprevăzute si colac peste pupăză si munca a scazut.

| oglindasultanului a răspuns:

Ceea ce s-a intamplat nu era in scopurile mele, ci imi schimba opinia si ma obliga sa fac ce nu vreau pentru a pune lucrurile in functiune inainte

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Umm, ok, bro!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pai nu am scopuri care pot fi indeplinite in imediata apropiere! Scopurile mele in prezent sunt:sa iau Cambridge-ul(asta in iunie), sa iau bacul, sa intru la facultate, sa devin profesor universitar(literatura sau limba engleza)si pe urma mai vad eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. happy tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Acela de a fi cat mai relax si nepasator.

| isemilia a răspuns:

Da. Mai multe chiar. Insa nu consider ca, obiectiv privind situatia, erau extrem de importante, ci doar au o semnificatie mare pentru mine.

| AndreeaWTS a răspuns:

Dap.
Mi-am propus ca în 2021 să n-am nici un scop.
Doar să fiu și să trăiesc zen.