| Steregoi a întrebat:

Ateismul e contra sau indiferent fata de casatorie?

Va relatez ce a patit o fata atee care a desconsiderat casatoria. S-a imprietenit si iubit cu un necunoscut 6 luni dupa care acesta a dus-o intr-o excursie in Olanda si a predat-o unui proxenet care mai intai a violat-o si apoi a batut-o. Timp de doi ani a prestat si a reusit sa scape ajungand la ambasada romana.

Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred sa aiba legatura!
Traficul e carne vie nu tine seama asta!

| Steregoi explică (pentru Fatamuntilor):

Tanara aceea nu trebuia sa plece in "luna de miere" in Olanda daca nu s-a casatorit cu acel barbat dupa 6 luni de cunoastere. Acel tanar a stat la masa si cu mama fetei in cele 6 luni adica a fost cunoscut de parintii fetei. E o stire reala. Fata a povestit prin ce a trecut dupa ce a scapat.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Steregoi):

Nu am zis ca nu e reala!
E cunoscut traficul de carne vie, dar nu are legatura ca ateismul.
Am citit despre fete pacalite chiar de asa zisi lui soti.

| Steregoi explică (pentru Fatamuntilor):

Pacalite ca in intrebare? Ateismul conduce la desconsiderarea casatoriei.

| Cannibal a răspuns:

Și eu sunt ateu și nu ar fi o problemă să mă căsătoresc, sau să merg în biserica pentru că mna tradiții și etc.
Nu are nici o legătura, cum îți explici că multe femei credincioase practică prostituția din cauza lipsurilor? Și să fim serioși adesea cele care sunt pe mână proxeneților sunt alese pe baza unor criterii cel mai adesea n-au avut parte de afecțiune în copilărie și cine știe mai câte, acești tipi le oferă ceea ce le lipsea și după le dau mai departe.