| Andrei200202 a întrebat:

Ați alege să vorbiți cu o persoană decedată, adică persoana aceea in nefiinta să astepte mereu să vorbiti cu ea, doar voi 2 puteți conversa, să o lăsați să aștepte ca să vă faceți timp, după școală/muncă/treburi casnice/somn, să luați legătura si in timpul acela ea să nu aibe ce să facă decat să vă aștepte? Sau ați lăsa-o să se ducă de tot?
Despre ce ați discuta cu ea? Nu v-ați simți nașpa că nu ați avea timp de ea sau milă că o lăsați singură să aștepte?
Ciudată intrebare

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin vreun medium sau alt spiritist? Consider un pacat mare sa deranjezi spiritele mortilor.

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

O trec pe wapp, o chem la un gratar ceva, o intreb de sanatate, cum se simte, d-astea

| Mosotti a răspuns:

Pai daca e moarta, cum sa mai vreau sa vb cu un mort?! Doamne ce intrebare.

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Ipotetic vorbind..ma asteptam să te prinzi

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Pai si asa oricum ar fi, e tot una.
Dar sa zicem ca as discuta cu persoana, nu stiu, depinde de interes daca avem subiecte comune.

| Sofer a răspuns:

Cum as putea vorbi cu o persoana decedata? As vorbi dacă mi-a fost prieten.

| RKBlue a răspuns:

Sa presupunem ca as putea vorbi cu o persoana decedata.

As alege sa nu o fac.
Trebuie sa lasi trecutul in urma.
Nu ai avea decat de suferit si ea la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o singura persoana moarta cu care as vrea sa vorbesc si nu, nu mi-ar fi milă de ea.

Răspuns utilizator avertizat
| Justme79 a răspuns:

Depinde cât de apropiat"a" mi-a fost aceea persoană și cât demult m-a afectat faptul că numai este cred, că în funcție de acest aspect ași continua să merg uneori în anumite la mormântul acelei persoane pentru ai mai ține de urât happy!