| anonim_4396 a întrebat:

Aţi avut parte până acum de vreun vis înspăimântător/marcant pe care să nu-l uitaţi nici după ani de zile?

26 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu tin minte vise de la 2 ani, iar acum am... XD

| Drimmero a răspuns:

Doar unul? O gramada... cele mai marcante erau alea cand stateam linistit pe insule pustii, pe sezlong si dintr-o data venea mare tsunami spre mine si se simtea atat de naturala senzatia si frica mea, nu o data am visat asta.

Am mai visat ca mi-au murit parintii, plangeam in vis si m-a pus atunci pe ganduri cateva zile acel vis pana cand mi-am revenit din transa. Ala a fost cel mai terifiant vis/

Am visat o data ca o tipa venise langa mine, in camera si venea gingas, dintr-o data imi tipase in ureche de mi-a tuit in realitate, cand m-am trezit am injurat dar nici eu nu stiu pe cine am injurat ))))

Am mai visat intr-o seara acum de curand ca eram pe strada,, ma plimbam si am dat de o intersectie, dintr-o data apare mama de nicaieri fix in mijlocul intersectiei, din dreapta ei venea un motociclist in negru care trecea cu viteza mare, eu tipasem dupa ea s-o fac atenta dar nu m-a auzit, a trecut motorul milimetric, iar mama era cazuta, cand am vazut am fugit dupa ea si dupa ala fiind nervos,, cand am ajuns acolo nu mai era nimeni si se facuse strada pustie. Am tras o sperietura, m-am trezit si radeam injurand motociclistul cateva secunde.

Nu mai zic de celebrele cosmaruri in care Arsenal lua umlinte de la diferite echipe, unele cosmaruri de acest fel s-au si materializat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Eu nu am avut atât de multe de care să îmi aduc aminte şi acum.Am doar unul singur care mi s-a părut destul de înfricoşător.
Eram în toiul nopţii singură pe stradă (iar când zic singură, mă refer la faptul că nu era nici măcar un om în jurul meu, nu trecea nici o maşină, nu era nici măcar un câine vagabond care să se plimbe pe acolo). Strada nu era foarte luminată, erau doar vreo 2-3 stâlpi care mai luminau cât să nu fie chiar beznă şi să mai pot vedea ce e în jurul meu. Ştiu că era cineva care mă tot urmărea de după copaci.Îi vedeam umbra (nu ştiam exact cum arăta sau cine era) când mă mai uitam în urmă să văd dacă vine spre mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Iar acum ai... continuă dacă tot ai început. rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Am unele si foarte placute pe care nu le uit big grin

| Dalmore a răspuns:

Da, multe, și paralizii in somn laughing. Am un vis pe care mi-l amintesc de la 5 ani

| Justme1997 a răspuns:

Am avut mai multe vise in care trebuia sa stau langa cadavrul unui membru al familiei : unchi, bunici, sora-mea. Doar ca nu erau cu adavarat morti, desi erau putreziti miscau, gemeau.
Am mai visat si ca am picat într-o toaletă de la sat încercând sa o prind pe sora-mea.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, peste 10 ani laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Şi 80 tot peste 10 ani e. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Exactwinking!
Macar acum stii ca nu am sub sau 10, ci peste rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

sad

Eşti secretos.....la fel ca şi mine. rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, doar ca tu nu ai fost secretoasa cu varsta laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu cu vârsta, dar cam cu toate celelalte lucruri. laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Este bine oricum ai facewinking!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Paralizii? M-ai făcut curioasă.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca si tu ai o imaginatie cel putin infloritoare ca si a mea cand e vorba de vise.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cred că am avut vise mult mai ciudate decât ăsta, doar că le-am uitat complet după câteva ore/zile/săptămâni. Oricum, majoritatea viselor mele, de obicei, nu au nicio logică.Cel de mai sus este printre singurele vise mai "normale" pe care le-am avut până acum.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa vezi cum e paralizia in somn, aia e cea mai misto senzatie pe care o poti simti in domeniul somnului si al viselor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cum e?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

E interesant si in acelasi timp te sperie de moarte pentru ca ai tot felul de viziuni ciudate produse de acest fenomen.

Nici eu nu credeam ca exista asa ceva pana cand am patit pe pielea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

N-am experimentat aşa ceva niciodată şi nici nu am mai auzit să i se întâmple cuiva asta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Traiesti si vei vedea pe propria piele, cand ti se intampla prima oara e adrenalina misto, dar te panichezi cand visezi cu ochii deschisi si nu te poti visa,, mai vezi si prostii prin camera, dar totul e doar in mintea ta/

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Păcat că habar nu am cum să ajung la starea aia. Dacă nu am mai avut ocazia să o experimentez până la vârsta mea, mira-m-aş să o mai am. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a întâmplat pe la vreo 15 ani.
Aveam o vecină la câteva case depărtare, i se zicea "Siuca", era ceva de genul https://imgur.com/a/3qQAHwZ, nu glumesc, avea o căsuță stil asta https://imgur.com/a/RXkU0PN mai mică și super oribilă, bolborosea zici că făcea incantații, femeia mergea în zig zag pe drum, nu era beată, nu se spăla, aceleași haine jerpelite, basma în cap cu un ciomag în mână, mna problemele ei.
Mă nu știu dacă are sens, dar am visat-o că mă aleargă și am ajuns în starea de "paralizie în somn" idk și gen era puțin departe de mine și în momentul ăla voiam să mă trezesc, eram semiconstientă, dar nu mă puteam mișca, nici deschide ochii și ea venea după mine, eram blocată acolo, creepy af și într-un final m-am trezit și eram wtf.

| StrongHeart a răspuns:

Multe pe care daca ti le-as descrie ar bate orice film de groaza si partea cea mai rea e ca par atat de reale.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu.