| lilith16 a întrebat:

Ati avut un prieten care s-a sinucis? (eu am avut, cred ca a fost cea mai naspa chestie din toata viata mea. nu luati droguri.)

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,dar as avea pe cativa care le as sinucide, din pacate nu imi perimite distanta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cum să sinucizi pe cineva, Ray? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca devi iubita mea iti arat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Iar începem? Ray, mai ieşi şi tu puţin pe afară să te aeriseşti. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ma bag la un dusch rece

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E bun şi ăla. Poate aşa îţi mai limpezeşti şi tu mintea(poate).
Dar tot ai putea după duş să mai ieşi puţin şi la aer.Rău nu ţi-ar prinde, zic eu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iesi si tu afara

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Păi eu ies, doar că mai pe seară.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci e perfect, iesim impreuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da' cum să nu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Desi am cativa prieteni, inca nu a patit nici unul nimic:
-nu s-a sinucis
-nu s-a imbolnavit
-nu a fost dat afara din casa
-nu a murit
-nu s-a casatorit.
Deci am prieteni cuminti si sanatosi.

| Andreeush a răspuns:

Până acum nu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Numai prosti se sinucid, sinuciderea e un semn de slabicune de lasitate ori cat de grea ar fi viata tu trebuie sa iti duci crucea pana la capat orice ar fi (de regula oamenii care sunt sensibili din punct de vedere emotional clacheaza imdeiat din cauza depresiei). https://observator.tv/......48176.html

| SG1995 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pai specimen cu creier de nucă, dacă un tip cu cancer se sinucide din cauza dureri scutere prost? E zic că tu ești cam sado-masochist.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru SG1995):

Nu ma sunt supa la plic, sunt un om obisnuit ca oricare altul cu frica de Dumnezeu eu nu vad sinuciderea ca pe o solutie, mai bine iti ea Dumnezeu viata s-au altii decat sa o faci tu cu mana ta caci e un mare pacat nici preotul nu iti face sluba de inormantare nici macar nu iti deschide cartea.

| lilith16 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Ramai cu dumnezeu înainte frate, o sa ma sinucid cand vreau eu sa mor nu cand vrea dumnezeu asta, nu e problema ta ce fac altii dar stii o iau de la capăt si zic ca crestinii astia mereu trebuie sa se bage in vietile altora sa fie ei aia drepti mereu si sa fie înţelepţii, calmeaza-te si păstrează credinta pentru tine, nu judeca un om mort sau pe altii care sunt in stari psihice îngrozitoare de ajung la asta, vezi ca e pacat

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu încă nu!
Încă! tongue

| TheGentleman a răspuns:

Adică era fumat când s-a sinucis? erai cu el de față?

| lilith16 explică (pentru TheGentleman):

Nu stiu ce droguri a luat, stiu ca s-a spanzurat in camera dupa ce a luat si nu era in oras cu mine, era plecat in alt oras la momentul ala

| SG1995 a răspuns (pentru lilith16):

Nu de la droguri s-a sinucis, probabil depresiv, o avea până să bage ceva, iar cele mai multe substanțe iți accentuaza grav starea pe care o simți înainte de consum.

| lilith16 explică (pentru SG1995):

Stiu ca avea probleme cu ele, nu stiu 100% cauza morţii dar unele rude de ale lui spuneau ca din cauza schizofreniei si aici vine alt subiect deja

| SG1995 a răspuns (pentru lilith16):

Dacă avea schizofrenie și băga și droguri e clară treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieten e prea mult spus.Cunostinta.

| GirlOnline81 a răspuns:

Da, și a fost nevoie de mult timp sa accept moartea lui.

| MPersephone a răspuns:

Nu am avut. Dar o prietena de a mea si verisoara mea erau si ele prietene si au avut un prieten comun care s-a sinucis. Si am auzit povestea mortii lui din doua perspective diferite. Ambele aveau o relatie diferita cu el, a fost foarte intens sa aud povestile.

| asperger3 a răspuns:

Nu am avut din fericire

| qwertpro a răspuns:

Nu,dar am avut unul care era pe cale sa o faca si care isi dorea acest lucru.

| lilith16 explică (pentru qwertpro):

Toti avem momente de genu, chiar si eu dar nu am făcut-o ca mi-am dat seama ca trebuie sa traiesc viata la maxim si trebuie sa incerc din toate, după probabil ma sinucid da macar 25+ sa am si nu, nu vreau o familie, nici sot, nici copii, ma simt bine singura, eventual cu cativa prieteni daca, nu e ok si singura dar am deviat de la subiect

| ZyRRe a răspuns:

Am avut, s-a sinucis din cauza depresiei.