| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut vreodata cosmaruri care sa nu va lase sa dormiti? Ce ati facut? Cum ati scapat de ele?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parca da, cel putin de unul imi aduc aminte, m-a facut sa ma trezesc din somn extrem de speriat :/

Ce am facut? M-am culcat la loc si am uitat de el.

| Freya1 a răspuns:

Am avut si coșmaruri dar si vise repetitive.O perioadă am visat cu un unchi de al meu ce a murit ca ma urmărea si zbiera la mine (nu eram in relații bune cand a trait) dar au trecut de la sine după câteva zile.
Apoi am avut un vis repetitiv cu o bătrână ce apărea din întuneric si din nou zbiera la mine, iar spre surprinderea mea după câteva nopți foarte agitate si insomnii am preluat initiativa si mi-am înfrânt frica (practic mi-am controlat visul nu stiu cum) mergând către ea si tipand si eu fapt ce a încheiat seria de coșmaruri.
Pe urma am avut un vis cu o clădire ce părea spital in care tot apareau copii (erau mai degrabă monstruleti hidosi) dar și ala a trecut de la sine.
Si inca unul ce nu era cosmar dar pe care îl mai am uneori si azi cu un oras (pare al meu dar nu il cunosc) in care ma rătăcesc si mereu ajung in aceias fundătură dintre niște blocuri pe care nu o recunosc.

| oglindasultanului a răspuns:

Mi-a fost frica sa-nchid ochii dar am adormit inapoi si a continuat. Mereu am cosmaruri cu teme diferite. Acu' nu mi le mai amintesc asa clare.

| Invictusman a răspuns:

Vise repetitive, dar am studiat si am realizat ca fac parte din anxietate, inclusiv senzația de deja-vu.

| Darius81 a răspuns:

M-am culcat la loc