| loveyourkiss a întrebat:

Ati avut vreodata o dorinta si v-ati rugat mult lui Dumnezeu ca sa v-o indeplineasca? V-a indeplinit-o? Puteti sa imi spuneti care a fost acea dorinta? Si care a fost modul in care v-ati rugat?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pai nu stiu...eu nu ma rog sa-mi indeplineasca dorinte. Dumnezeu nu e duhul din lampa sau pestisorul de aur.
Ma rog sa ma ajute.Sa gandesc limpede, sa-mi dea putere, sau sa faca asa incat sa se termine cu bine probleme.
Mi-am dorit foarte mult anumite lucruri si mai tot ce mi-am dorit fin tot sufletul si pentru care m-am rugat s-au intamplat.
Acum nu mai pot sa ma rog pentru ceva, pentru nimic, si nu pot sa o fac superficial, asa ca nu lua ca garantat ca daca aprinzi lumanri si spui rugaciunea despre dorinta ta ca pe o poezie pe care nu o simti se va si intampla.Nu e asa, si niciodata nu va fi. Dumnezeu asculta cand vorbesti din suflet.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Poate multi o sa ma criticethinking Da, da mi-a indeplinit dorinta, dar nu numai una, ci multe. Pai...cand unchiul meu a fost in inchisoare, m-am rugat pentru el si a fost eliberat si mai multe. Nu cred ca exista un mod special de a te ruga, in fiecare seara...

| Cristianne a răspuns:

Nuștu, eu când eram mică ( și credeam, pe lângă altele) m-am rugat să am un hamster.Se fac 10 ani și eu tot n-am hamster...sad

| Queensway a răspuns:

O sa ma criticati dar este si asta o dorinta : calculatorul nu mergea si am spus "Doamne, te rog fa-l sa mearga!" (atunci am spus-o mai mult la caterinca) si dupa a mers.Nu stiu daca a intervenit Dumnezeu, dar totusi a mers happy

| DeeaMarry a răspuns:

Da, am avut mai multe dorinte foarte importante pentru mine, si toate s-au indeplinit.
Cea mai recenta a fost cea prin care ii ceream lui Dumnezeu sa ma lasa sa fiu impreuna cu baiatul pe care il iubesc.
Am varsat multe lacrimi, am suferit luni bune, m-am rugat din toata inima si dorinta mi s-a indeplinit, chiar daca in momentul acela parea imposibil.
Nu cred ca e foarte important modul in care te rogi, atata timp cat iti doresti ceva cu adevarat si esti convinsa ca rugandu-te dorinta o sa ti se indeplineasca.