| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ați avut vreodată senzația că o persoană vă privește când sunteți siguri că nu e nimeni?
Eu am senzația asta în 50% din „timp".

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inca nu sunt insurat sa simt asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Sunt suficient de atent incat sa stiu cine si unde e, am incredere in simturile mele, stiu ca nu ma pandeste nimeni.

| Drimmero a răspuns:

Am avut senzatia sa-mi aud numele pe strada, singur fiind in toiul noptii, m-am uitat in spate, stanga-dreapta si cand am vazut ca nu e nimeni...dus am fost, am fugit pana in fata portii si am intrat in casa ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, desi imi batea inima cam tare/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca nu e nimeni care ce? Care ne priveste? Ca nu e nimeni acolo? Mizez spre prima.
Nu. Eu privesc pe altii in schimb happy

| Sofer a răspuns:

Senzatie am avut si faza a mai misto ca am surprins acea persoana de se uita la mine si cand m-a vazut ca ma uit fix spre ea a schimbat repede privirea. rolling on the floor)

| aXy99 a răspuns:

Foarte rar.

Cel mai recent mi s-a intamplat acum cateva zile. Era ora 4 AM, veneam de la bucatarie (am bucatarie undeva afara), tocmai ce mancasem, si mi s-a parut ca e cineva afara. Chiar era. Vecinul meu, nu stiu ce naiba facea la ora aia in curte, mai ales asa de aproape de gardul meu. Uneori mai ai si dreptate, chiar te poate privi cineva laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da, asta inseamna ca Dumnezeu tea inzestrat cu harul de a simti anumite lucruri din imprejurimi. Stai linistita din viata nu scapa NIMENI exista doar doua directii inainte s-au sus sti tu unde.

| Dalmore a răspuns:

Nu, cred ca as avea daca as crede in chestii paranormale, altfel nu vad de cine sa te simti privita

| laSoledad a răspuns:

Da. Aici in Sibiu, casele au acoperisuri cu ferestre in forma de ochi. Mereu cand te plimbi pe strazile din zona istorica, te simti privit.;)

Uitati cateva mostre:
https://www.google.com/......ps?/search

| GirlOnline81 a răspuns (pentru laSoledad):

Nu e de mirare ca te simti atat de... privit/a. Casele alea arata de-a dreptul creepy laughing.

| laSoledad a răspuns (pentru GirlOnline81):

Mda, la inceput. Mai ales la casele cu mai multi ochi laughing
Dar dupa ce te obisnuiesti cu ele, casele cu numai 2 ochi par chiar dragute.

| laSoledad a răspuns (pentru GirlOnline81):

Si strainilor le plac genul asta de case, mai ales astea:

https://www.amjourneys.com/......-house.jpg

https://www.amjourneys.com/......ng-you.jpg

| GirlOnline81 a răspuns (pentru laSoledad):

Te obisnuisti cu timpul, presupun happy.
In orice caz, eu nici nu le-am observat. O sa fiu mai atenta data viitoare cand aterizez la Sibiu.

| laSoledad a răspuns (pentru GirlOnline81):

Neaparat. happy

| Drimmero a răspuns (pentru laSoledad):

E superba panorama de acolo, am avut ocazia sa urc in turnul acela foarte inalt, nu-mi vine numele acum, vezi tot orasul de sus, inclusiv casele cu ochi.

Nu mai zic ca pana sus, se clatina scarile si iti dau senzatia ca nu au stabilitate si s-ar prabusi,, dar e doar o senzatie de adrenalina. Sibiul imi place enorm!

| laSoledad a răspuns (pentru Drimmero):

Pai, sunt mai multe turnuri. E ala din Piata Mare - Turnul Sfatului si mai e turnul ala din Piata Mica - turnul bisericii evanghelice, ala chiar are scari abrupte, dar privelistea e fenomenala. Ma bucur ca ai trecut pe la Sibiu si ca iti place!

| Drimmero a răspuns (pentru laSoledad):

Probabil era cel al bisericii evanghelice, avea destule scari naspa care se miscau dar mie mi-a placut balansul, iar privelistea din varf era superba.

E un oras ingrijit, curat si civilizat, pe stil german cum imi place mie.

| TheGentleman a răspuns:

Mai ales după ce te uiți pe Discovery la „A Haunting" sau la „Annabelle" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un doctor cu timpul poti dezvolta probleme psihice, desi esti cel mai inteligent copil de pe TPU, poti si tu avea probleme.eu zic sa nu te mai gandesti deloc la treaba asta si sa incerci sa iesi mai mult afara, sa socializezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică atunci când sunt singură într-un loc şi nu văd pe nimeni în jur(mai în depărtare)? Asta da.Am păţit.Mai ales când sunt într-un loc din-ăsta mai.....creepy.
Întrebarea ta mi-a adus aminte de o întâmplare de acum câţiva ani.
Eram la ţară la bunici (aveam vreo 10-11 ani parcă) şi m-am dus într-o noapte cu vreo trei sau patru prieteni într-un cimitir ca să vedem şi noi "fantome". laughing
Nici nu mai zic ce greu a fost atât pentru mine, cât şi pentru ceilalţi să ieşim din casă la ora aia (era trecut de ora 12) fără să ne audă bunicii/părinţii şi fără să nu ne latre câinii din curte. laughing
Ajunşi acolo,"deştepţii" de noi am realizat că era beznă şi nici unul nu adusese măcar o lanternă. Unul care avea, s-a dus până acasă s-o aducă, iar ceilalţi nu mai ţin minte sigur de ce s-au dus şi ei, dar cert e că eu am rămas singură acolo să-i aştept(voiam să par şi eu curajoasă... păcat că nu prea eram).Am stat cam vreo 10-15 minute să-i aştept şi pot să spun că au fost cele mai terifiante momente pe care le-am trăit până acum.Stăteam printre morminte şi aveam senzaţia că toţi morţii se uită la mine.Nu mai ştiu exact ce s-a mai întâmplat după ce-au venit ceilaţi,dar ştiu că am avut mare noroc că am ajuns toţi într-un final acasă (teferi în primul rând) şi fără să observe nimeni că am lipsit.
Ştiu că poate nu am respectat cu totul întrebarea,ea referindu-se (cred eu) la cei vii, dar asta mi-a venit în minte acum şi, în plus, parcă întâmplările alea erau prea banale, prea comune în comparaţie cu asta.

| lilith16 a răspuns:

Sunt paranoica absolut mereu deci da sau am impresia ca toti au ceva cu mine sau ca vorbesc despre mine sau ca au un plan împotriva mea dar o dam in alte subiecte

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

Și eu sunt la fel!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Pai si nu urmezi nici un tratament psihiatric? Sau nu da roade tratamentul?

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar acolo ma trimiti? nu cred ca e chiar asa grav desi nu ar strica un control, mai sunt persoane ca mine si cred ca o sa supravietuim toti in sociatate

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Daca tu ai impresia ca ai o simpla raceala si o sa iti treaca peste 2-3 saptamani e grav, nu te juca cu problemele psihice ca te joci cu focu si te arzi. peste 10 ani sau mai putin poti deveni schizofrenica tot asa de nepasatoare o sa fi si atunci? Ai elemente psihotice serioase si tu ma intrebi de ce te trimit la medic? Eu iti vreau binele scumpa mea incerc sa te ajut. iti doresc multa sanate si o zi placuta si ai grija de tine si de sanatatea ta.

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place ca iti pasa da nu ajung eu peste 10 ani, ma sinucid, oh, poate am o problemă, m-ai luminat, multumesc

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru lilith16):

Dar dacă ajungi peste 10 ani fără să te sinucizi?
De exemplu și eu vreau să mă sinucid, dar mna mi-e lene. Poate mâinewinking \dancing până atunci, încerc să par fericită tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

laughing)) nu esti pe treaba ta, vezi ai simtul umorului esti o fata isteata cred ca esti si frumusela... Nu trebuie sa ajungi pan la sinucidere asta e ultimu lucru la care sa te gandesti.

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil, fac glume, am incercat sa ma sinucid in multe metode dar nu am murit, hmm, dubios, totusi mersi ca iti pasa, imi trăiesc viaţa asa cum pana ma plictisesc, daca ma plictisesc ma culc, simplu si daca ajung la schizofrenie macar o sa am prieteni stii ce zic(((:

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Normal ca imi pasa si tu esti tot un suflet

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca sunt, adaugă la lista si bipolaritatea ca eram foarte nervoasa de am pus o intrebare la sectiunea religie si eram pregatita sa ma cert cu toti si acum in loc sa ma cert fac caterinca, e de rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Bipolaritatea in stadiu sever da psihoze, nu te mai certa cu nimeni lasa-i in pacatele lor. iti agravezi problemele sanatatii mintale si tu ai nevoie de liniste si de intelegere
Eu pot fi oricand prietenu tau numa ca si eu am probleme la mansarda happy da nu asa grave... Orisicum fac fata bine pot sa spun avand in vedere ca sufar de 12 de ani de depresie, tot ca tine eram nepasator si uite acum sufar de anxietate generalizata o forma grava de anxietate de asta iti spun sa ai grija de tine ca nimeni nu are

| lilith16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am grija dar iubesc drama, e un defect;(

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilith16):

Of, of happy

| Miyana a răspuns:

Da,s-a intamplat.Mai ales cand esti singura acasa, ai privit cateva filme horror, iar atunci...ti se pare ca traiesti cu sute de oameni in casa si mai vorbesti cu tine insusi(se spune ca e un lucru normal si nu trebuie sa ne facem griji in privinta asta).