| forlucky a întrebat:

Ati dori ca "iarba" sa fie legala in Romania?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu doresc si nu sunt de acord, consumul acesteia are efecte negative.

| forlucky explică (pentru Ioandelasal):

Efecte negative precum?

| Ioandelasal a răspuns (pentru forlucky):

Cauta pe internet si o sa gasesti. Vezi ca Salontanul ti-a dat un link, precis mai gasesti destule.

| doctorandus a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da, e nociv, dar in loc sa dam banii pe joaca de-a hotii si vardistii cu iarba, mai bine ii dam pe rezolvat omoruri, violuri, talharii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Si asa sunt multi tampiti in tara asta. Oricum, este legala. Sunt ferme care au aprobarea sa cultive canepa industriala. Banuiesc ca te-ai referit la cea pentru drogat! Redau dintr-un studiu: "Un joint este ai putin nociv decat o halba de bere. Este foarte stimulenta aceasta afirmatie, dar prin comparatie, trebuie sa stiti ca o tigare de joint este echivalenta cu 16-20 de tigari obisnuite. Jointul nu afecteaza plamanul asa de tare, dar afecteaza foarte tare creierul." Citeste aici: http://bit.ly/2LNl2xI

| SilentRain a răspuns:

Nu

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Asta te-ar auta la ceva anume!?

| FaraNume1245 a răspuns:

Aș dori să fie legal să bagi ce vrei în corpul tău. S-ar rezolva foarte multe probleme.

| alex15ccc a răspuns:

Uita-te la video-ul asta despre iarba:
https://www.youtube.com/watch?v=kP15q815Saw

| Nonameagain a răspuns:

Nu, nu as dori. Si nici nu as fi de acord daca s-ar propune. Sunt si asa destui iresponsabili. Le mai trebuie un motiv?

| forlucky explică (pentru Nonameagain):

De ce? Din acesta planta se poate face articole textile si nu am mai fi nevoiti sa luam bumbac de la turci se face faina ceea ce este un avantaj fata de grau care la ploi dese este distrus, se poate face combustibil din aceasta ar scade contrabanda ar creste turismul si economia.'Iarba' este folosita in medicina lupta impotriva cancerului, epilepsiei etc.Este naturală nu a ucis pe nimeni nu distruge sănătatea nimănui înlocuiește tutunul si te mai intreb din nou de ce nu ai?

| leapșa a răspuns:

DA!

| Dervbt a răspuns:

Pro.

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Nu,nu as dori pentru ca mi se pare o tampenie.

| MarvelStars28 a răspuns:

Da, ar fi ok sa fie legala, toti copiii fara minte nu ar mai fi atrasi atat de mult de ea pentru ca ar sti ca se poate cumpara legal, cei care fumeaza ocazional, sa se relaxeze (ma numar printre ei) nu ar mai plati sume exagerate catre dealeri care sunt pusi doar pe furat si dat tepe. Daca ar fi legala ar fi de asemenea controlata si compozitia ei, adolescentii naivi n-ar mai fi prostiti de dealerii care o amesteca cu heroina, etnobotanice sau fixativ pentru a-i stimula efectele si a creste gramajul, in ciuda consecintelor tragice asupra sanatatii.