| Nastia a întrebat:

Ati fost in spital? ce amintiri/experiente neplacute aveti?

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Am fost internata o data doar 2 zile si am zis ca innebunesc.Insa am si o amintire amuzanta din spital: stateam in camera cu o femeie glumeata si pe la 12 noaptea erau unele pe hol si vorbeau tare si noi nu puteam s dormim. Dupa vreo jumate de ora in care le-a injurat(bine lele nu au auzit) s-a dus la asistenta si cica "Du-te doamna si fa-le niste injectii la astea ca sa termine cu cataiala" A fost prea penal...rolling on the floor

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, o data cand aveam vreo 13 ani, pentru niste investigatii si a doua oara pe la vreo 15 ani, cand mi-au scos apendicele. Nu as zice ca a fost o veselie continua. Prima data, neplacute au fost analizele, in fiecare zi, timp de 2 saptamani, aveam cate o analiza de facut; nu aveam voie sa ies din spital. O data am evadat cu mama, in papuci si pijamale si ne-am plimbat putin. Ce bun era aerul din afara spitalului! A doua oara, stiu ca era iarna si imi era pofta tare de piersici. Si le tot spuneam parintilor sa imi aduca, iar ei ca nu gasesc. Seara s-a servit compot de piersici. Cred ca a fost cel mai bun compot pe care l-am mancat vreodata. Neplacut a fost cand am iesit din operatie si nu imi simteam picioarele (am avut anestezie locala). Incercam sa ma ridic mai sus pe pat si ma trageam cu mainile de zabrelele patului. Stiu ca m-am simtit tare neputincioasa si norocoasa ca starea e doar temporara.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu am stat niciodata internat, iar intr-un spital nu pot supravietui mai mult de 5 minute. Ma albesc la fata si incepe sa se invarta totul cu mine.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Da .am fost de mai multe ori... cel mai multam stat cand am fost operata la coloana si am stat 4 zile numai in pat la reanimare dar in total am stat atunci 14 zile in spital.

Ultima operatie am avut-o acum 2 luni la urechehee hee...desi sunt foarte obisnuita cu spitalele sper sa nu mai am de -a face cu elebig grin

| marry a răspuns:

O singura data am fost internata si mi-a ajuns...in salon cu mine era una care avea hepatita si ma speriam de fiecare data cand ma uita la ea:-s

| Letytzy@ a răspuns:

Eu nu am fost niciodata internata in spital decat atunci cand m-am nascuthee heehee hee

| girlxx21 a răspuns:

De fiecare data cand am fost internata am fugit din spital... Urasc spitalu. n-am amintiri placute o data ce detest locul :p

| VladRO a răspuns:

Da... la 7 ani cand mi-am rupt picioru happy Cat de nasol a fost sad nici nu vreau sa imi amintesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am petrecut ceva timp in spital... Bunica mea a fost internata de mai multe ori si stateam cu ea non-stop.Doar cand a avut mai multa nevoie de mine am plecat. sad Aveam un examen a doua zi si am plecat de la bunica din spital seara. In acea dimineata, la ora 5 a murit. Daca as fi ramas cu ea pana dimineata...
Asta e o amintire de-a mea groaznic de neplacuta.