| anonim_4396 a întrebat:

Ati fost pusi vreodata in situatia de a minti pentru a face un bine unei persoane?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Viata te obliga sa accepti si astfel de compromisuri.

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da si m-am urat pentru asta mult timp.Pentru ca am o constiinta al carui scop e sa imi aminteasca fiecare greseala si sa ma chinuieraised eyebrows
Uneori chiar ma intreb daca e constiinta meahee hee

| Malvina24 a răspuns:

Da! eu am mintit 4 ani de zile pe toata lumea din jurul meu! pentru a apara o singura persoana-care deja murise!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da!happy De foarte multe ori... din pacate big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca fiecare din noi a facut asta cel putin o data in viata.

| Bishop a răspuns:

Huh! da' de cate ori...

| ÅñdRa a răspuns:

Si de cate ori...
soramea numai draci faceahee hee
oricum si ea mintea pentru minebatting eyelashes
e cea mai buna surioara:X

| CopilRasfatzat a răspuns:

Da. din pacate

| dyanna_7195 a răspuns:

Ei bine, Da! ...Chiar daca m-am simtit prost ca am mintit, a fost totodata bine ca am putut ajuta big grin

sunt sigura ca ai facut-o si tu!winking

| misiik a răspuns:

Minciunea are picioare scurte.

| adydassler a răspuns:

Da, uneori pentru ai scoate din necaz pe cei din jur, dar minciuni minorewinking

| publicname a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa este, eu am fost nevoita sa mint pentru a ajuta pe cineva(din rudele mele)la necaz de mai multe ori...Insa am facut in asa fel incat, chiar daca au aflat cei din jur(fiindca oricum nu ar fi fost nimeni de acord cu mine), nimeni nu mi-a reprosat nimic, doar s-au mirat ca am fost in stare de asa ceva.Asadar nimeni nu a avut de suferit in felul cum am procedat.Asadar depinde de minciuna, eu fac in asa fel incat sa nu am nici eu de suferit, fiindca asa e minciuna are picioare scurte, dar cand faci asta cu un scop nobil, nu ai ce sa regreti chiar daca adevarul iese intotdeauna la iveala! happy