| gemeni6226 a întrebat:

Ati fost tentat vreodata si ati sunat la vreo emisiune tv la care va soma:sunati acum! Ce experienta ati avut? Una buna sau v-ati simtit tradus?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremea cand aveam abonament la telefonul mobil am sunat la emisiuni unde trebuia sa ghicesti cuvantul de pe tabla prezentata de doamna si primeai o suma de bani. Te tot tinea pe fir si iti manca bani in timpul asta pentru ca niciodata nu intrai in direct. Am baga la abonament cateva milioane in plus. De atunci nu mai fac abonamente la telefon ci numai cartela prepay. Toate emisiunile TV unde te pune sa suni si iti spune ca ai o taxa in euro +TVA te vor papa de bani, sunt o mare teapa. Sunati acum! Sa va luam banii si nu sa va dam! De pe ce ii da salariu la aia ce tot tipa la TV sa sune lumea sa zica cuvantul? Suna lumea si manca euro de numa.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Da asta am vrut sa stie toata lumea ca aceste emisiuni sunt facute nu ca tu sa cistigi.Eu doar o data in viata sa zicem acus zece ani am mincat 4 euro pe preziceri niciuna adevarate. Acum astfel de preziceri se gasesc si pe gratis pe Youtube.Iar de ce zici tu a patit si tipul cu povesti cu Jimmy cand era in clasa 7. A umflat factura parintilor la telefon cu cateva milioane fara sa cistige un leu.
https://www.youtube.com/watch?v=S_eIsAPBa44

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Daca doriti preziceri cautati tarot pe internet. Sunt cateva pagini in romana care stiu ce spun. Nu m-as mai baga pe astfel de site-uri pentru ca nu fac bine, lucreaza cu cel rau. Plus ca sunt etalari gratuite. Mai vedeam prin ziar ceva maici care spun ca ar prezice, povesti, am sunat acum ani buni si mi-a cerut o gramada de bani pentru a desface ceva blestem. Toti iti spun ca esti blestemat pentru a cere bani de dezlegare. Dar chestia cu tarotul e reala, stie despre tine dar stie de la cel rau. Cartile de tarot nu sunt niste carti simple. Stiu despre tine. Cei de la TV sunt aproape toti escroci. Era un domn orb in orasul Turda care stia viitorul tau numai cand erai in preajma lui. Nu folosea carti de tarot sau alte obiecte. A aparut si la TVR 1 intr-o perioada. A murit de multi ani. Astia care stiu despre tine numai cand te vad prima data sunt foarte putini, au har, i-a luat vederea dar vedea cu mintea mai mult decat ar fi crezut cineva.
Uite cateva pagiini:
https://ro-tarot.twice.se/ghiceste-gratis.html
https://www.divinatie.ro/tarot-etalare-cu-lame.php
http://astromax.eva.ro/tarot_etalari_gratuite_online.php

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

La ceea ce am scris nu asta era scopul ca vreau preziceri, am fost si eu tentata cu multi ani in urma.Scopul era ca omul sa nu dea bani pe ceea ce nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la prostia aia pe pe Etno. rolling on the floor am pierdut vreo 2 euro. Sunt foarte josnici

| Andrei200202 a răspuns:

Cu siguranță nu, o mare țeapă de pe care unele jigodii câștigă. Mă întreb ce făcea cna ul.