| Alkatraz a întrebat:

Ati gasit persoana "perfecta" pentru voi? Va simtiti impliniti pe plan sentimental?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există persoană perfectă, tinde către perfecţiune.
Fiecare sac îşi găseşte peticul.
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Persoana perfecta nu exista si dca insistam in a o cauta, riscam sa ramanem singuri, sa nu experimentam cea mai frumoasa intamplare a vietii, care este iubirea.Cusurgiii nu sunt niciodata multumiti, si asta numai spre propria lor nefericire.Cand iubesti, accepti pe celalalt asa cum este cu defectele si calitatile sale stiind prea bine ca si noi le avem pe ale noastre.In ce ma priveste am trait iubirea cu toate sinuozitatile ei, insa mereu mi-am spus ca lipseste ceva findca n-am intalnit, din pacate, un lucru dupa care am tanjit toata viata, si anume tandretea.In fine, poate ca e dificil de exprimat ce inseamna ea, sau ce cred eu ca inseamna, insa e clar ca se poate trai si fara ea.Numai ca, un om cu structura mea sufleteasca, va trai intr-o permanenta stare melancolica de dor fara nume. Uneori mi-e dor si nu stiu de ce, mi-e dor si nu stiu de cine. Dar stiu cu absoluta certitudine ca asa voi trai pana la sfarsit fiindca am descoperit fericirea solitudinii, a impacarii cu mine insami.Sunt fericita iar neimplinirea despre care vorbesti pune o aura de melacolie pe toate zilele si noptile mele.Numai bine.

| baru a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu toti ne vom gasi perechea. Iar de a fi multumit cred ca nimeni niciodata nu va fi pe deplin multumit Pa

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nimeni nu e perfect, prin urmare nu am cum sa gasesc o persoana perfecta pentru mine. Persoana cu o compatibilitate deosebita, da, dar asta nu inseamna ca am si ales sa stau langa ea.

De obicei ne alegem persoane care ne seamana. Dupa ce l-am intalnit, iar timpul si sentimentele erau ca intr-un montagne-russe, am preferat un gen de persoana care imi seamana cat mai putin. Sunt eu inchisa si dificila, sa mai am pe cineva langa mine ca mine, ma dau cu capul de pereti. Abia imi fac fata mie, sa mai am rabdare si cu altcineva e prea mult.
Pe plan sentimental? Ei, bine, iubesc- e de ajuns sa ma simt implinita indiferent de reciprocitate sau lipsa ei.

| darrio2007 a răspuns:

Cu aproximatie cred ca da.Sunt casatorit a doua oara si este mare diferenta.Sentimental ma refer.

| eneeda a răspuns:

Da! este raspunsul meu...insa ca sa il vad cum il vad astazi...ne-a luat aproape 7 ani de relatie si o despartiere in timpul acesta.viata e facuta sa te surprinda.de aceea trebuie sa ii iei pe cei de langa tine asa cum sunt si sa nu incerci sa ii schimbi pentru ca acolo ai gresit enorm!
Persoana "perfecta" este omul langa care te regasesti seara dupa o zi lunga de munca sau care te iubeste chiar daca ii gresesti!
Ii multumesc lui Dumnezeu pentru ca mi-am gasit jumatatea!

| lucika a răspuns:

Eu asta nu a-s putea spune inca asa o persoana nu a aparut dar totul e posibil. sunt in asteptare cine mai stie ce-mi rezerva viata si mie asa ca sper ca intr-o zi voi putea spune ca cred si eu in dragoste dar pina atunci...