| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Ati incercat vreodata sa slabiti?
Cate kg ati slabit si cum ati reusit?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

7 sau 9 kg dar nu voit.Pur si simplu nu m-am mai simtit bine ca mancat tot felul de porcarii si am renuntat la ele (mai ales cipsuri, sucuri acidulate, carne cu grasimi).
Am slabit kg aste intr-un timp foarte scurt pentru ca eu am tendinta de a slabi repede si mai ales ca am avut si o perioada stresanta.

| SilentRain a răspuns:

Da, în jur de 10 kg
Cu o tîmpenie de regim

| Endoryus a răspuns:

5kg in cateva luni (fara sa vreau). Alergand.

| BadAngel3 a răspuns:

Nu ma infometam si nici nu urmaream vreo dieta.
Pur si simplu, cand imi era foame mancam ceva usor, cu cat mai putine grasimi. In loc de sucuri acidulate, beam limonade naturale. Adica facute in casa. De dimineata aveam tendinta sa beau ceai (orice ceai, conteaza cu ce il indulcesti). Eu de exemplu il indulceam cu miere.
In rest, daca chiar mancam prajeli sau la ore tarzii, nu mancam pana ma saturam. Luam de doua-trei ori din preparat si atat. Cat sa simt ca nu am stomacul gol, dar nu pe saturate. Am renuntat la paine.
La inceput era greu, fiind obisnuita asa, insa dupa un timp a devenit usor. Pot spune ca nici in prezent nu prea mai face parte din alimentatia mea. Doar cand mai mananc cate un sandwich sau hot-dog. Dar asta se intampla rar, nu zi de zi. Nu mananc paine pentru ca vreau sa mai slabesc sau ceva, pur si simplu m-am obisnuit si nu mai simt nevoia. Cand este nevoie da, dar in rest nu.
Uneori mai faceam exercitii. Nu chiar in fiecare zi. Aveam zile cand nu faceam, zile in care aveam chef. O jumatate de ora e de ajuns, daca stii cum sa le faci.
In maxim 2 luni am reusit sa slabesc 10 kg.

Acum depinde si de organsimul tau. Eu de exemplu ma ingras greu si slabesc repede. Dar nu la toata lumea e la fel.

Bafta, totusi. Si nu te stresa sa te grabesti, ca nu prea merge. Iar infometarea nu e sanatoasa. Deci mai bine astepti gen 2 luni sa slabesti jn jur de (sa zicem) 6-7 kg, ca dupa ai sa vezi ca a meritat asteptarea.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Nici nu mai stiu nimic din ce s-a intamplat tunci... am bagat cativa mici de pe gratar si am uitat cu totul de silueta.

| Demetrov a răspuns:

25 de kg in 2 ani aproape
Dieta, sport, ambitie, infometare, apa multa, ceai verde, consult de specialitate periodic