| Thecurious a întrebat:

Ati intalnit culturisti care au avut de suferit din cauza exercitilor fizice intense?
De ce va inteb, pentru ca vad indivizi care practica culturism, indiferent de pozitia /functia lor -profesori universitari, muncitori etc.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și primarul nostru, și la saună.

| doctorandus a răspuns:

Ba da, dacă practici prea extrem sau pentru competiții dăunează sănătății. Dacă nu practici în mod exagerat și nu iei suplimente/droguri ar fi OK. Un culturist profesionist trebuie să mănânce aproape tot timpul. Nu poate merge la teatru sau la o slujbă de înmormântare pentru că acolo nu se cade cu mâncare.

| rtpq a răspuns:

Daca te referi la faptul ca afecteaza sanatatea exercitiile fizice intense, raspunsul este nu daca esti sanatos, dar ca in orice sport si la culturism sunt accidente, de cele mai multe ori pentru ca se exagereaza cu greutatea inainte ca exercitiul sa fie executat corect. Accidentele pot fi de exemplu ruperi de tendoane sau doar mici intinderi.