| anonim_4396 a întrebat:

Ați întâlnit persoane, în special fete, care pe rețelele de socializare când vorbiți cu ele pe chat, să aibă curaj să se exprime liber, să fie mai librertine, dezinhibate, iar dacă vă întâlniți cu ele să fie timide și sfioase? Eu intru în această categorie și am avut și o prietenă care era la fel. Când vorbeam cu ea pe chat avea curaj să mă întrebe diverse chestii dar când ne întâlneam față în față se emoționa și nici în ochi nu mă privea. Nu era vorba că avea ceva de ascuns față de mine, așa era cu toată lumea.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Se mai intampla ca omul in real sa nu prea aiba asa curaj sa fie desachis de frica ca celalalt l-ar putea judeca, si pe net e cum e cu adevarat. Am mai intalnit si eu.
Eu insa, sunt la fel si in real si pe net, nu am treaba cu judecatul, cui ii place felul meu bine, cui nu, iarasi bine.

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Da...imi amintesc de o tipa care parea asa dura si matura la scris, imi daduse apoi un vocal si vocea era total paralela fata de imaginea pe care o afisa, ii raspunsesem si eu tot vocal si ma luase rasul necontrolat, si-a sters apoi vocalul si nu a mai vrut sa-mi dea de atunci, se simtise stanjenita desi nu radeam de ea ci de situatie ))) n-am apucat s-o vad in realitate dar cred ca era mai timida de fel.

Alta tipa pe care o cunosc era putin tare-n gura cand vorbeam pe net, mai 'batausa' iar fata-n fata era rusinoasa, eu interpretam in gluma ce-mi scria, dar cu siguranta sunt multe asa, nu e de condamnat, sunt chiar simpatice mai ales cand le auzi vocea.