| MamaMiaaa a întrebat:

Ati levitat vreodata?
Ce inseamna a levita?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mai am puţin de exersat. Levitaţia este un fenomen paranormal : " In prezent, levitatia este privita ca un fenomen de psihokinezie, in cadrul caruia obiecte, oameni sau animale sunt ridicate in aer in lipsa oricaror mijloace fizice, reusind insa sa pluteasca deasupra solului. In opinia majoritatii, acest fenomen este stapanit de mediumi sau de samani sau se mai poate manifesta in cazul transelor, a episoadelor mistice sau a posedarilor demonice. Multe dintre cazurile de levitatie par a aparea spontan, in vreme ce adepti ai magiei sustin ca aceste episoade pot fi controlate in mod constient. "

| dyannee a răspuns:

Nu,nu am levitat. laughing
Oamenii posedati mai leviteaza.
A levita=a pluti

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu există levitaţia. Magicienii şi scamatorii fac doar o iluzie, să pară că ei levitează folosindu-se de diverse trucuri ingenioase.

| AnaGiulia a răspuns:

A levita, inseamna a pluti.Si nu se poate decat in spatiu.