| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ați pățit ca atunci când simțiți că aveți nevoie de o persoană, să vedeți că se retrage iar „prietenia" se destramă?

22 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Lasă, treci peste, nu mai suferi pentru cine nu trebuie.

| Celcestietot a răspuns:

Putem spune asta.

| Sofer a răspuns:

Daca oferi ceva la schimb nu se destrama prietenia atunci cand ai bani.

| deeeaqq a răspuns:

Daa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te înțeleg.Am avut vara trecută un prieten apropria online.Un om ca ăla rar am mai întâlnit.Am început să ne certăm (nu mai știu de ce )dar ne împăcam (nici nu eram supărați ).Ne-am cunoscut pe clash royale.El avea numele de naci 2.0 sau așa ceva.La un moment dat, nu mai știu de ce, dar mi-a dat kick, iar când am intrat din nou în clan, am văzut că a intrat în altul.Am încercat să-l găsesc, dar degeaba.A fost fain cât a durat, pe atunci era fain CR. Altădată, tot pe CR, am avut altul de 9 ani.Dar amândoi am primit kick de la niște bulangi.Și pe el am încercat să-l caut, dar numele lui îl purtau foarte mulți oameni.De atunci, nu am mai avut un prieten care chiar să mă înțeleagă, în afară de un caz recent când m-am împrietenit cu un copil român fost situat în Spania.Am fost la o nuntă, eu sunt rudă cu el, dar e prima dată când m-am întâlnit cu el.Mă gândesc că l-aș mai putea întâlni peste câteva veri, dar mă îndoiesc de asta.De atunci, nu am mai avut prieteni cu care chiar m-am înțeles

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Nici eu n-am mulți! Era ray, dar s-a ofticat și m-a ignorat, nu știu de ce. Poate că deoarece am întrebat ce părere are lumea despre el? Mă enervează tipologia asta de oameni, dar măcar mi-am dat seama că sunt prea bună cu cei care n-o merită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ce-ar fi dacă ai discuta despre asta cu el? Poate că chiar avea motive,sau doar glumea,nu trebuie să iei în serios orice vorbă,doar fiindcă îți zicea că te strici,nu înseamnă că el s-a stricat (sau tu ). Poate că are și el probleme cu munca sau familia,și încerca să se liniștească. Oricum,dacă vorbea serios, nu ia vorbele în seamă și gata, nu îți asuma ce nu e al tău, dar na, avea și omul o părere

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Nu mai am cum să vorbesc cu el, m-a blocat peste tot, m-a ignorat pe TPU...
De geaba ești bun cu lumea, când în lume sunt doar oameni pe care-i interesează doar ce au ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Păcat,dar am o idee :dacă îmi trimiți mesaje, iar eu le trimit la Ray? Dacă zice ceva ce nu are legătură cu mesajele tale și e adevărat, poți să mă raportezi.Dar dacă zice ceva cu mesajele tale și nu e adevărat...Habar n-am

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

thinking decât să te stresez pe tine, mai bine îmi țin fainii nervi... laughingwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Doamne,nu mă stresezi.Ba chiar te rog

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Vrei să-ți refac dispoziția?winking Ce tipologii de chestii te fac să râzi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Cum adică

| Vikaa a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Si pe mine ma ignora saracia

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Vikaa):

De ce te ignoră și pe tine?

| Vikaa a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ca eu mereu ma legam de el si probabil a citit ce am scris la intrebarea ta cu ''Ce parere aveti despre Ray'' si s-o fi simtit si mi-o dat ignor.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Vikaa):

Asta e mentalitatea unora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| brokxy a răspuns:

Tot timpul de asta nu am eu prieteni

| Vikaa a răspuns:

Eu simt ca tu suferi dupa el, desi nici nu te merita, daca ar fi fost prietenul tau cu adevarat nu te lasa pentru o chestie minora, astia sunt ''adevaratii prieteni'', niste serpi.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Vikaa):

Mai mult imi "freaca nervii"