| anonim_4396 a întrebat:

Aţi păţit,de exemplu, să mergeţi într-o drumeţie şi să rămâneţi pe nu ştiu unde noaptea? Sau aveţi alte întâmplări similare? #storytime

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

@StorytimeDeea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Ce ai, mă, iar o iei pe arătură? laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. M-a ajuns noaptea în apuseni la Vidra. Aveam 18 ani, cu fratele. Era vară și în beznă în întuneric am văzut pe lângă cărare ciuperci și insecte, viermi fosforescenți.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era pentru tine, te-ai bagat in seama cand nu trebuia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Aha.

| Freya1 a răspuns:

Am pățit sa merg cu iubitul undeva in zona de munte unde era drum până sus si am ramas pe acolo.
Am zis ca mergem intr-o plimbare si am stat până mai tarziu.Era iarna si drumul inițial bun dar ni s-a defectat masina.Nu aveam semnal la telefon si am incercat sa improvizam ceva la masina totusi ca sa coboram dar cand am ajuns la 15km de sat nu am mai putut înainta.Nu trecea nimeni fiind drum forestier si iarna si se întunecoase asa ca ne-a fost cumva sa coboram pe frigul ala si probabil printre posibilele animale sălbatice cu care ne puteam intalni, asa ca am intrat intr-o casa unde nu mai locuia nimeni de ani buni.Norocul a facut sa fie pat, soba si lemne pesemne ca fusese cineva de curând acolo asa ca am baricadat usa, am facut foc si am dormit acolo până dimineață cand a mers a meu in jos pe drum până la semnal si am chemat pe cineva.Partea amuzantă a fost ca dupa ce se lumina -se si sunasem pe cineva sa vina dupa noi am reusit sa reparam si masina.Dar macar am avut o noapte drăguță si romantică. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost nevoit odata sa merg 7 ore si ceva pe jos prin sudul salbatic pe timp de noapte, dupa ce mai devreme in aceeasi zi mai mersesem pe jos vreo 15-20 de km. Nu mai aveam baterie la telefon, cainii imi erau ostili si plopii isi agitau frunzele in urma mea. Aveam de partea mea doar fulgerele care imi luminau calea. La un moment dat, cand am intors capul, pe undeva atarna un carlig. De fapt n-a fost niciun carlig pe nicaieri, dar restul e adevarat si a fost destul de enervant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trebuie să recunosc că sunt puţin dezamăgită.Mă aşteptam ca un bărbat aşa vânjos ca tine să îmi povestească despre cum a fost nevoit la un moment dat să se lupte cu un Grizzly uriaş sau cum a reuşit să se elibereze dintr-o peşteră dând la o parte nişte bolovani imenşi sau.....nu ştiu, altceva de genu'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

­gaseste tu grizzly dornic sa faca asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tot eu? Nu, te las pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

­pai nu exista

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oricat de mult as vrea sa povestesc o astfel de intamplare... din pacate, nu am una sad
Deci nu, nu am patit crying